Artykuły do tagu: temperatura

Zmiany klimatyczne w Polsce?
Bardzo wysokie temperatury, niewiele opadów, to ostatnio najczęstsze prognozy pogodowe. Po mroźnej zimie, od razu przyszło ciepłe lato. Można więc zauważyć, że w tym roku w Polsce występowały tylko dwie pory roku. Od kilku dni nad krajem dominuje fala upałów, temperatury sięgają powyżej 30 stopni. Takie sygnały mogą świadczyć o tym, że nasz klimat się zmienia
Mróz taki, że rury pękają!
To prawdopodobnie mróz przyczynił się do dwóch awarii wodociągowych w Piotrkowie. Usterki szybko zostały naprawione przez pracowników Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji. Woda już płynie do mieszkań piotrkowian.
Kurtyny wodne potrzebne podczas upałów
Piotrkowskie kurtyny wodne cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców. Umieszczono je w dwóch miejscach: w Rynku Trybunalskim oraz przy Domu Handlowym "Merkury".
Jak się odżywiać w upalne dni?
W bieżącym tygodniu temperatura powietrza w województwie łódzkim przekracza 30 stopni Celsjusza. Dla wielu osób upały są bardzo trudne do zniesienia. Okazuje się, że pomóc może odpowiednio dostosowana dieta.
Kurtyny wodne w Piotrkowie
Wciąż trwa fala upałów w naszym regionie. W Piotrkowie są miejsca gdzie można się skutecznie ochłodzić. Wszystko to za sprawą dwóch kurtyn wodnych.
Kolejny dzień upałów. Padnie rekord gorąca?
Wysokie temperatury zdecydowanie nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Tylko od początku wakacji piotrkowskie pogotowie ratunkowe przyjęło ponad sto zgłoszeń od osób, które zasłabły na skutek zbyt wysokich temperatur.
W tym roku prawdziwej wiosny nie będzie ?
Dynamiczna sytuacja pogodowa, utrudnia sprecyzowanie prognozy.
Pełnymi krokami nadciąga odwilż, oraz pierwszy w tym roku Orkan.
Szykuje się bardzo dynamiczna aura w całej Europie. Lokalnie może być niebezpiecznie.
Tęgie mrozy i zaraz po nich dynamiczna odwilż
Pogoda szykuje nam bardzo dynamiczną zmianę aury. Najpierw silne mrozy, a zaraz po nich temperatury powyżej zera.
Dziś w nocy pierwsze opady śniegu i mróz
Dzisiejszej nocy, spodziewamy się pierwszych zapowiadanych wcześniej opadów śniegu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat