Artykuły do tagu: technika

Łazik marsjański w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia
Dzień nauki z Politechniką Częstochowską zorganizowano w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu mogli zobaczyć m.in. przygotowany przez studentów łazik marsjański.
Poznają możliwości robotów mobilnych. Mediateka zaprasza uczniów
We wtorek, 25 lutego piotrkowską mediatekę odwiedzi Politechnika Częstochowska. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną założenia konstrukcyjne, poszczególne etapy projektowania oraz możliwości techniczne wielozadaniowych robotów mobilnych. Uczniowie uczestniczący w zajęciach będą mogli zapoznać się z wymogami, które muszą spełnić tego typu konstrukcje, biorące udział w zawodach.
Wielkie święto nauki i techniki w
Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowali w czwartek V Festiwal Nauk Technicznych. Były doświadczenia fizyczne i chemiczne, spotkania z przedstawicielami szkół wyższych i firm związanych z budownictwem, a nawet możliwość zrobienia sobie zdjęcia w fotobudce. Zainteresowanie imprezą było ogromne.
Historyczny myśliwiec na lotnisku w Piotrkowie
Przez kilka godzin można było podziwiać na piotrkowskim lotnisku latającą replikę Fokkera D VII z pierwszej wojny światowej.
Tłumy na finale „Lokomotywą po wiedzę” w Łódzkim Domu Kultury
Przeszło 300 dzieci wzięło udział w wielkim finale drugiej edycji „Lokomotywą po wiedzę” – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego, który odbył się w minioną sobotę, 9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Duże zainteresowanie III Festiwalem Nauk Technicznych
Budownictwo, geodezja i kartografia, informatyka - to tylko niektóre z dziedzin, z którymi mogli się zapoznać uczestnicy tegorocznej edycji festiwalu. Jego organizatorami są nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Impreza odbyła się w piątek 25 maja.
Wszyscy, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę techniczną powinni w piątek 25 maja wybrać się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Początek kolejnej edycji Festiwalu Nauk Technicznych zaplanowano na 10.00.
Pompa membranowa – na czym polega jej działanie?
Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką musi zadbać każdy pracodawca. Właśnie dlatego organizowane są różnego rodzaju szkolenia, np. te z zakresu BHP. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją branże, które mogą być bardziej niebezpieczne dla pracowników od innych. Bez wątpienia należałoby wymienić tu przemysł, gdzie zagrożenie mogą stanowić nie tylko skomplikowane maszyny, ale również szkodliwe substancje. Dlatego bardzo ważne jest to, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć wszystkich podwładnych.
AirGuard  - układy pneumatyczne pod kontrolą
Ochrona układów pneumatycznych gwarancją zachowania bezpieczeństwa zarówno sprzętu jak i pracowników. Prostą i skuteczną ochronę układu pneumatycznego zapewni Ci AirGuard.
 Wstępne wyniki naboru do szkół średnich
1400 logowań wykonali absolwenci gimnazjów w Piotrkowie na specjalną platformę rekrutacyjną. Póki co znane są wstępny wyniki naboru do placówek ponadgimnazjalnych. Ostateczne wyniki rekrutacji będą znane 11 lipca, gdy uczniowe złożą dokumenty do wybranej szkoły. Mają na to czas do 10 lipca do godziny 12.00.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat