Artykuły do tagu: taxi

„Pamiątka po PRL-u, która przynosi złote jaja”
Czy parking, z którego już nie korzystają taksówkarze, może służyć pozostałym kierowcom – pytał jeden ze słuchaczy Magazynu Magiel na antenie Radia Strefa FM Piotrków. Problem dotyczy terenu przy ulicy Słowackiego koło bloku, w którym swoją siedzibę ma spółdzielnia mieszkaniowa w Piotrkowie. Choć od lat kierowcy taxi z niego nie korzystają, to znaki pozostały. Gdy na wolnych miejscach zaparkują inni zmotoryzowani mogą narazić się na mandat ze strony Straży Miejskiej – żalił się słuchacz.
29.08.2017 20:47
Wieczorna kontrola ITD
We wtorek wieczorem inspektorzy ITD przeprowadzali w Piotrkowie kontrolę taksówkarzy.
Piotrków: Pijany taksówkarz uciekał przed policją
Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.
Nawet do stu może wzrosnąć liczba taksówek jeżdżących po Piotrkowie w 2011 roku. Rada Miasta zdecydowała o zwiększeniu liczby nowych licencji na przewóz taryfami o kolejne pięć sztuk.
Czy w Piotrkowie jest za mało taksówek?
W Warszawie zarejestrowanych jest osiem tysięcy taksówek, w Łodzi - trzy tysiące, w Poznaniu trzy tysiące sto. W Piotrkowie jest ich prawie sto. Wkrótce jednak może być ich tyle ile dusza zapragnie.
Do 94 wzrośnie liczba taksówek na terenie Piotrkowa. Na niedawnej sesji Rady Miasta podjęta została uchwała o zwiększeniu ilości licencji.
Piotrków wprowadza regulamin dla Taxi
Zbioru praw i obowiązków kierowców i pasażerów, przykazań i zasad chcieli zarówno korzystający z usług Taxi, jak i sami taksówkarze. Przynajmniej ci, którzy w zawodzie pracują od lat, mają wyrobioną renomę i nie podobają im się przypadki łamania niepisanego kodeksu etycznego przez "młodych". Wprawdzie skargi do referatu spraw obywatelskich piotrkowskiego magistratu to rzadkość, jednak zdecydowano, by odgórnie uregulować zasady przewozu osób i bagażu taksówkami na terenie miasta, skoro takie są sugestie.
Piotrków: Pierwsza kobieta taksówkarzem
Coraz częściej widzimy je w typowo męskich zawodach. Co więcej - radzą sobie w nich doskonale. Mowa oczywiście o przedstawicielkach płci pięknej. Jedną z nich jest Bogumiła Pawlak pierwsza w Piotrkowie kobieta, która...jest kierowcą taksówki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat