Artykuły do tagu: taniec

Taniec to nie tylko dobra zabawa
Śpiewać może każdy, podobno tańczyć też, tym bardziej w niedziele, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. Taniec to nie tylko dobrą zabawa, ale również jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej. Rodzice już od najmłodszych lat zapisują dzieci do grup tanecznych, w których poza tym, iż nauczą się koordynacji ruchowej, to także nabędą dużej wrażliwości.
I otwarty turniej Cheerleaders w Piotrkowie
Stowarzyszenie Simare Edukacja przez Sztukę, Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz miasto Piotrków Trybunalski zapraszają na I otwarty turniej Cheerleaders w Piotrkowie Trybunalskim, który odbędzie się 24 marca 2018 roku o godzinie 14.00. W imprezie udział wezmą drużyny z całej Polski, które zawalczą o Puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.
Filmowy Piotrków w tańcu i piosence
Wyjątkowe widowisko "Piotrków filmowy - w piosence i w tańcu" mogli zobaczyć ci piotrkowianie, którzy w piątkowy wieczór (5 stycznia) przyszli do Miejskiego Ośrodka Kultury.
Sukces grupy Simare MAXI na turnieju w Krakowie
Brązowy medal w kategorii Pom Dance Elite Junior podczas Grand Prix Polski cheerleaders zdobyła piotrkowska grupa Simare MAXI.
Książka o tańcu z piotrkowskim akcentem
„Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku” to wydawnictwo Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Instytutu Muzyki i Tańca. Książka (wydana kilka dni temu) o tyle ważna dla nas piotrkowian, bo jednym z jej autorów jest Zbigniew Bujakowski.
Tancerze z Piotrkowa triumfowali podczas mistrzostw w stolicy
Tancerze z Piotrkowskiego Towarzystwa Tanecznego brali udział w Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w dniach 29 września – 1 października w Warszawie przez federację World Artistic Dance Federation. W kategorii dance show duety pierwsze miejsce i złoty medal oraz tytuł Mistrza Europy otrzymały Julia i Natalia Jagodzińskie (w choreografii Zbigniewa Bujakowskiego „Darling”).
Choberki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta ćwiczą również na wakacjach
Dla dzieci z zespołu tańca ludowego Choberki i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica pierwszy tydzień wakacji upłynął pod znakiem aktywnej pracy artystycznej przeplatanej jednak wymarzonym wypoczynkiem. W dniach 26-30 czerwca oba zespoły uczestniczyły w warsztatach taneczno-muzycznych zorganizowanych w ośrodku żeglarskim Klub Mila w miejscowości Kamień na Mazurach.
Pierwsze sukcesy piotrkowskich cheerleaderek
W minioną sobotę odbyły się w Płocku IX Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Cheerleaders, na których dwie grupy cheerleaderek reprezentujących piotrkowskie Stowarzyszenie SIMARE „Edukacja przez Sztukę” odniosły swoje pierwsze sukcesy taneczne.
Grand Prix dla akrobatów z Jaskółczyna
W Hali Arena w Gdyni odbył się 22 kwietnia XII Międzynarodowy Festiwal Formacji Akrobatycznych GIM-SHOW o Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni. To największa w Polsce impreza amatorskich formacji gimnastycznych, co roku bierze w niej udział ponad 500 uczestników w wieku 6-19 lat.
Zapraszają na Dzień Tańca
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK w Piotrkowie zaprasza 28 kwietnia o godz. 17.00 na Dzień Tańca. Tego dnia uczestnicy warsztatów tanecznych w Ośrodku, czyli dzieci, młodzież i seniorzy zaprezentują taniec współczesny, walc wiedeński, cha-cha-cha, hip-hop, disco, rock and roll, bachatę, a także stroje taneczne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat