Artykuły do tagu: tablica

Do mediateki można wchodzić z wózkami dziecięcymi?
"Wózki dziecięce prosimy zostawiać przy szatni" - tabliczka z takim napisem pojawiła się jakiś czas temu w piotrkowskiej mediatece. Wywołało to wiele kontrowersji wśród mieszkańców, którzy nie wyobrażają sobie, by do placówki nie dało się wejść z wózkiem. Tablica ta to jednak... nie do końca zakaz.
Pamiątkowa tablica znów wisi na ścianie dawnej Szkoły Polskiej
Przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego odsłonili odtworzoną tablicę na ścianie budynku dawnej Szkoły Polskiej, która upamiętnia udział młodzieży piotrkowskiej w strajku szkolnym w 1905 r.
Czy w Piotrkowie zmienią się tablice rejestracyjne?
Po ulicach Piotrkowa Trybunalskiego jeżdżą samochody z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się od cyfry 9. A to oznacza, że niebawem wyczerpią się możliwe kombinacje pięciu cyfr. Czy to oznacza, że zmieni się wyróżnik EP ma tablicach rejestracyjnych?
Pamiątkowa tablica odsłonięta
Pamiątkowa tablica 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odsłonięta. Ponadto w ramach obchodów dokonano wpisów do księgi pamiątkowej oraz otwarto wystawę poświęconą parlamentaryzmowi.
Odsłonili tablicę upamiętniająca doktora Tenenbauma
Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego 3 sierpnia odsłonięta została tablica upamiętniająca piotrkowskiego laryngologa społecznika i kolekcjonera – doktora Zygmunta Tenenbauma.
Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej laryngologowi dr Zygmuntowi Tenenbaumowi odbędzie się 3 sierpnia o godz. 13.00 przy budynku w al. 3 Maja 23 w Piotrkowie Trybunalskim.
Odsłonili tablicę pamiątkową generała policji Henryka Wardęskiego
Na ścianie kamienicy przy ul. Partyzantów 17 została zawieszona tablica pamiątkowa generała policji Henryka Wardęskiego. Uroczystości związane z odsłonięciem tablicy odbyły się w piątek, 10 lipca.

fot. Magda Wierzbicka
Będą nowe tablice na cmentarzu wojennym
Dwie nowe tablice pojawią się na pomnikach na cmentarzu wojennym przy ulicy Partyzantów. Przypominamy, że pamiątkowe tablice zostały skradzione w sierpniu 2013 roku.
Właściciel kamienicy usunął pamiątkową tablicę
Tablica upamiętniająca 750-lecie Piotrkowa Trybunalskiego zniknęła z jednej z zabytkowych kamienic w Rynku Trybunalskim.
Minister Sikorski kolejną ofiarą katastrofy?
Na piotrkowskim Cmentarzu Wojskowym powieszono tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Znajdują się na niej zdjęcia wszystkich, którzy lecieli prezydenckim samolotem. Jednak jedno zdjęcie różni się od pozostałych..

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat