Artykuły do tagu: szczepienia

Niedzielski: zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców
Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców. Rozmawiam z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem sprawiedliwości o podjęciu zdecydowanych kroków nad zaostrzeniem polityki państwa w tym zakresie - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
W Polsce w pełni zaszczepionych jest ponad 16,9 mln osób
W Polsce wykonano ponad 33,7 mln szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli preparatem J&J lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek, jest ponad 16,9 mln osób. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 18 mln osób – wynika z zestawienia na stronach rządowych.
Skorzystali z mobilnego punktu szczepień, a w systemie widnieli jako niezaszczepieni
Zaszczepili się w Piotrkowie podczas weekendowej akcji organizowanej przez Łódzki Urząd Wojewódzki, a nie ma po tym śladu w systemie. Z takim problemem swoich rodziców, zwrócił się słuchacz Strefy FM do prowadzących magazyn Magiel.
Mobilny punkt szczepień w gminie Grabica
Mobilny punkt szczepień będzie funkcjonował już w najbliższą niedzielę (4 lipca) na terenie stadionu sportowego przy Szkole Podstawowej w Szydłowie. Akcja potrwa od godziny 9:00 do 19:00.
Mniej chętnych na szczepienia
Od minionego poniedziałku (21 czerwca) W Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim przybyły 6 353 osoby, które zaszczepiły się przeciw COVID-19 pełną dawką. Liczby pokazują, że zainteresowanie szczepieniami nieznacznie spadło.
Przybywa zaszczepionych przeciw COVID-19
Dokładnie 25,43% mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego jest już w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. W samym Piotrkowie Trybunalskim zaszczepiło się 29,3% mieszkańców, czyli 21 172 osoby. Jeśli weźmiemy pod uwagę wartości procentowe, to na kolejnych miejscach wśród zaszczepionych pełną dawką są mieszkańcy gmin Czarnocin (26,8%) oraz Ręczno (26,1%).
Witali wakacje, szczepiąc się
Setki mieszkańców gminy Rozprza, ale też całego powiatu piotrkowskiego i przyjezdnych gości, skorzystały z możliwości zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Mobilny punkt szczepień stanął na boisku, przy ulicy Sportowej w Rozprzy. Zadbano też o rozrywkę dla dzieci.
Jak szczepią się mieszkańcy Piotrkowa i regionu?
Znamy dokładne dane dotyczące szczepień w poszczególnych miastach i gminach w Polsce. Okazuje się, że w Piotrkowie Trybunalskim w pełni zaszczepił się niemal co czwarty mieszkaniec.
Wykonano ponad 24,3 mln szczepień przeciw COVID-19, w pełni zaszczepionych 9,6 mln osób
W Polsce wykonano dotąd 24 mln 360 tys. 781 szczepień przeciw COVID-19 – podano w niedzielę na rządowych stronach.
Od środy możliwe szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach
Od środy, po spełnieniu określonych warunków, istnieje możliwość wykonywania szczepień przeciw COVID-19 w aptekach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat