Artykuły do tagu: szczepień

Punkt szczepień populacyjnych działa pełną parą
Pomimo początkowych kłopotów, punkt szczepień przeciw COVID-19, przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim działa pełną parą. Z jego usług skorzystały już tysiące mieszkańcow naszego regionu i nie tylko. Dbający o stronę medyczną, pracownicy piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego, podają ochotnikom szczepionki Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca.
Punkt w Moszczenicy rozpoczął szczepienia
Ruszyły masowe szczepienia przeciw COVID-19 w zorganizowanym przez samorząd powiatu piotrkowskiego punkcie szczepień w Hali Sportowej w Moszczenicy.
Ruszyła rejestracja do Punktu Szczepień Powszechnych w Piotrkowie
We wtorek 27 kwietnia uruchomione zostały zapisy do Punktu Szczepień Powszechnych w Piotrkowie. Przypomnijmy, że został on zlokalizowany w Centrum Rekreacyjno – Rehabilitacyjnym przy ul. Belzackiej w Piotrkowie.
Mniej punktów masowych szczepień w Piotrkowie i powiecie
Samorządy szykują się do masowych szczepień przeciw Covid-19. Początkowo zakładano utworzenie dwóch punktów w Piotrkowie i dwóch w powiecie piotrkowskim. Ostatecznie powstaną łącznie dwa - po jednym w Piotrkowie i powiecie, a dokładniej w Moszczenicy.
Powiat przygotowuje się do masowych szczepień
Dwa nowe punkty szczepień powstaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Starostwo zapowiada utworzenie ich w Rozprzy oraz Moszczenicy i nie wyklucza możliwości powstania kolejnych. Nowe punkty są niezbędne w związku z rozpoczęciem masowych szczepień w naszym regionie.
Pierwsi mieszkańcy gminy Wolbórz zaszczepieni
Pierwszych 60 seniorów zostało zaszczepionych w gminie Wolbórz. Osoby potrzebujące transportu do punktu szczepień zostały dowiezione przez ochotników z OSP.
Najwięcej szczepień przeciw COVID-19 na Mazowszu; najmniej - w Lubuskiem
Najwięcej szczepień przeciw COVID-19 przeprowadzono do tej pory w województwie mazowieckim - ogółem wykonano ich już 157 tys. 546. Najmniej szczepień wykonano w Lubuskiem - 23 tys. 973. W całym kraju zaszczepiono dotąd ponad milion osób.
Wkrótce rozpoczną się zapisy na szczepienia dla seniorów
Od 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia w grupie seniorów 80+, a tydzień później w grupie 70+. Podczas specjalnej konferencji prasowej wojewoda łódzki zapowiedział, że osobom potrzebującym zostanie zapewniony przez rząd transport do punktów szczepień. Organizacją dowozów zajmą się samorządy gminne, które o tej możliwości będą informowały za pomocą specjalnych infolinii.
Opublikowano mapę punktów szczepień w całym kraju
Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień.
Tydzień Szczepień w Piotrkowie
Od 95% do 99% tyle wynosi wykonalność szczepień na terenie podległym piotrkowskiemu sanepidowi. W 2017 roku 43 dzieci zostało niezaszczepionych – część ze względów zdrowotnych, rodzice pozostałych nie zdecydowali się zaszczepić swoich dzieci ze względów religijnych czy kulturowych. Tymczasem właśnie dziś (23 kwietnia) rozpoczyna się Europejski Tydzień Szczepień.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat