Artykuły do tagu: swiadczenie

Oktawia w końcu otrzymała pomoc
Oktawia z Barkowic otrzymała 5000 zł od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie. 15-letnia dziewczynka w tym roku straciła oboje rodziców, którzy jeszcze przed śmiercią ubiegali się o wypłacenie zaległego świadczenia 500 plus na drugą córkę. Pieniędzy ostatecznie nie wypłacono. Po stracie opiekunów, to wszystko spadło na Oktawie, która od maja apelowała do urzędników o pomoc.
500+. 4 tysiące złotych do zwrotu w Piotrkowie
W czwartkowej "Rzeczpospolitej" czytamy o 30 milionach złotych, które nienależnie otrzymali rodzice w ramach świadczenia wychowawczego. Prawo do "500+" tracą najczęściej, gdy podejmują pracę i to ukrywają. Szybko wychodzi to jednak na jaw dzięki powiązanemu z ZUS systemem Emp@tia. Wówczas ośrodki pomocy społecznej występują do beneficjentów o zwrot środków. W Piotrkowie odnotowano cztery takie przypadki na łączną kwotę czterech tysięcy złotych.
Nowy nabór wniosków ws. 500+ dopiero w sierpniu
Jeszcze przed trzy miesiące potrwa okres ważności świadczenia wychowawczego "Rodzina 500 plus". Nabór nowych wniosków na okres 2017/2018 rozpocznie się dopiero 1 sierpnia - a to dlatego, że czas, na jaki przyznano prawo do świadczenia obejmuje okres od początku kwietnia ubiegłego roku do końca września roku bieżącego.
Czekasz na 500+? Dostaniesz SMS-a
Zespół Świadczeń Rodzinnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie uruchomił usługę powiadomień SMS i e-mail.
Minęło 9 miesięcy od wejścia w życie programu „Rodzina 500 +”. Łącznie do ponad 5 tysięcy piotrkowskich rodzin trafiło około 31 milionów złotych.
Sprzedajesz alkohol? Masz czas do końca stycznia na złożenie oświadczenia
Referat Spraw Obywatelskich przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w 2014 roku o obowiązku złożenia do 31 stycznia 2015 roku „Oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży, w roku poprzednim” oraz do wniesienia w terminie do 31 stycznia 2015 roku opłaty we właściwej wysokości za korzystanie z posiadanych zezwoleń.
Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze
W środę (26 listopada) w Urzędzie Stanu Cywilnego przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej uroczyście wręczyli zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta oraz radnych Rady Miasta w ostatnich wyborach samorządowych.
Świadczenia przedemerytalne - bezpłatne szkolenie w ZUS
W środę, 22 października, piotrkowski Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje bezpłatne szkolenie na temat świadczeń przedemerytalnych.
Referat Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w 2013 r. o obowiązku złożenia „Oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży, w roku poprzednim”.
Który radny najbogatszy?
Radni piotrkowskiej Rady Miasta ujawnili, ile zarobili w 2012 roku. Domy, mieszkania, nieruchomości i samochody. Sprawdź, kto zgromadził największy majątek, a dla kogo głównym źródłem utrzymania jest... dieta radnego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat