Artykuły do tagu: strażpożarna

Pomoc dla rodzin ewakuowanych z kamienicy
Miasto pomogło rodzinom ewakuowanym z kamienicy przy ulicy Sulejowskiej, gdzie w sobotni wieczór doszło do pożaru.
Tragiczny pożar w Piotrkowie: Dwie osoby nie żyją
Do tragicznego pożaru doszło wczoraj późnym wieczorem w jednej z kamienic przy ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie. Zginęli dwaj bracia w wieku 60 i 52 lat.
Region: Suche trawy znów płoną
Wystarczyło kilka dni wiosennej pogody, a już piotrkowscy strażacy odnotowali pierwsze przypadki wypalania suchych traw. - Nie pomagają apele, nadal niektórzy są przekonani, że wypalanie użyźnia glebę - mówi młodszy brygadier Maciej Dobrakowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
Piotrków: Zapory nie będą już przeszkodą
Wymieniono zapory blokujące dojazd do rynku na ul. Rycerskiej od strony pl. Niepodległości oraz przy ul. Sieradzkiej. Problem pojawił się w październiku ub.r., tuż po zamontowaniu słupków, gdy okazało się, że pozostałe uliczki są za wąskie dla wozów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej.
Blokady na ul. Rycerskiej w Piotrkowie zostały założone po to, by chronić nową nawierzchnię Rynku Starego Miasta przed dewastacją. W dużym stopniu przeszkadzałyby jednak oddziałom straży pożarnej, gdyby wybuchł tam pożar.
Dzieci i tatusiowie
Najwięcej emocji wzbudziła strażacka "syrena" i wóz z drabiną - przymierzyć się do miejsca operującego urządzeniem chcieli i tatusiowie, i dzieci. Na tych pierwszych wielkie wrażenie wywarły także wnętrza dużych samochodów gaśniczych, poduszkowiec Anakonda i pokaz zjazdu po rurze. Piotrkowscy strażacy cierpliwie oprowadzali po swoim garażu ponad 30 dzieci, które z rodzicami przyszły zwiedzić komendę. Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Rodziny "bliscy".
Do groźnego wybuchu pieca doszło wczoraj po południu w jednym z domów na Osiedlu Wierzeje w Piotrkowie. Huk był ogromny, a zniszczeniu uległ cały ganek i garaż.
Piotrków: 5 osób rannych w wypadku
Pięć osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku do którego doszło wczoraj przed godzina 18.00 na trasie Warszawa-Katowice na wysokości Piotrkowa. W zderzeniu wzięły udział trzy samochody. Jednym z nich był tir.
Rynek: Zapory będą zmodyfikowane?
Wreszcie wyjaśniła się sprawa zapór zainstalowanych na zlecenie Urzędu Miasta na piotrkowskim Starym Mieście.-Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie odbierze usytuowania tych zapór do momentu, aż będą wykonane w taki sposób, że będzie możliwość dojazdu dla pojazdów Państwowej Straży Pożarnej - mówi Jacek Marusiński dyrektor MZDiK.
Rynek Trybunalski: Groźne zapory ?
W razie wybuchu pożaru na Rynku Trybunalskim lub na uliczkach do niego przyległych istnieje realne zagrożenia dla życia i zdrowie mieszkańców tej części miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat