Artykuły do tagu: stomatologia

Czy zawsze wiem, co robi dentysta? Dialog stomatolog-pacjent kluczem do zdrowej jamy ustnej
Ile razy zdarzyło się, że po wizycie u lekarza dentysty nie wiedzieliście, ile zębów wymaga leczenia, jaki jest stopień ich zniszczenia, co należy zrobić, aby mieć zdrową jamę ustną? Czy rodzice, którzy przyszli z dzieckiem do gabinetu zawsze wiedzą i rozumieją, jaki będzie przebieg leczenia np. ortodontycznego. Ile potrwa to leczenie, jakie są pozytywne skutki zaproponowanego rozwiązania, a co jeśli się go zaniecha?
Aleksandrów. Program profilaktyki stomatologicznej
Gmina Aleksandrów realizuje program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej uczniów.
W Piotrkowie dentysta nawet w nocy
Dobra wiadomość dla mieszkańców Piotrkowa i okolic. W razie nagłego bólu zęba czy powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem można będzie skorzystać z pomocy stomatologa w poradni pracującej w ramach doraźnej opieki stomatologicznej.
Darmowa stomatologia  jednak we wszystkich gminach?
Niewykluczone, że na terenie gmin Aleksandrów, Moszczenica, Sulejów i Ręczno jednak będą działać przychodnie, w których mieszkańcy uzyskają bezpłatną pomoc stomatologiczną. Dyrektor łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił ogłosić dodatkowe konkursy dla tych jednostek, których nie wybrano w pierwotnym postępowaniu.
Bez darmowej stomatologii w czterech gminach?
Wiele wskazuje na to, że gminy Sulejów, Ręczno, Aleksandrów i Moszczenica z początkiem lipca zostaną pozbawione bezpłatnej opieki stomatologicznej na terenie swoich gmin. To efekt konkursu na świadczenie usług stomatologicznych, rozpisanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z jego wynikiem mieszkańcy wymienionych samorządów będą musieli liczyć się z brakiem darmowego dostępu do stomatologa na terenie swoich gmin aż do 2022 roku. Dyskusja na ten temat wywiązała się na środowej sesji Rady Powiatu.
Nowoczesne leczenie ortodontyczne - jak to wygląda?
Leczenie wad zgryzu to - dla wielu osób - batalia o piękny uśmiech i pozbycie się kompleksów. Dotychczas stosowane aparaty były dla niektórych pacjentów znacznym ograniczeniem, które na kilkadziesiąt długich miesięcy pozbawiały ich swobody uśmiechu i pewności siebie. Pojawienie się nowoczesnych metod leczenia – Nuvola czy Inman Aligner – całkowicie zrewolucjonizowało metodykę leczenia wad uzębienia, skracając jego czas do zaledwie kilku tygodni.
Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zbilansował już wyniki konkursów w zakresie zabezpieczenia dostępności do świadczeń stomatologicznych na terenie powiatu piotrkowskiego. Po wielu pismach i prośbach władz samorządowych oraz posłów zdecydowano się ogłosić konkursy uzupełniające w gminie Aleksandrów i w gminie Rozprza.
Bez stomatologa w Rozprzy i w Aleksandrowie
Mieszkańcy Rozprzy zostali pozbawieni dostępu do bezpłatnej opieki stomatologicznej, ponieważ lekarz prowadzący gabinet złożył uzupełnienie oferty po terminie, przez co jego oferta została odrzucona. Dentysty nie będzie też w Aleksandrowie. Gminę pozbawiono jakiekolwiek opieki stomatologicznej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat