Artykuły do tagu: spiew

Mack Brandon poprowadzi tegoroczne warsztaty przed Koncertem Chwały
Koncert Chwały już na stałe wpisał w się kalendarz piotrkowskich wydarzeń kulturalnych. Tradycyjnie, występ poprzedzony będzie warsztatami wokalnymi, które w tym roku poprowadzi Mack Brandon, dyrygent jednego z amerykańskich chórów konferencyjnych. Warsztaty odbęd± się od 14 do 16 czerwca, natomiast sam koncert 20 czerwca, pocz±tek o godzinie 18.00 w miejskim amfiteatrze.
Zamiast
Go¶ćmi cyklu „Podwieczorek z gwiazd±” w Centrum Idei Ku Demokracji mieli być 21 maja muzycy z popularnego programu "¦piewaj±ce fortepiany" Czesław Majewski i Janusz Tylman. Niestety ze względu na stan zdrowia jednego z artystów nast±piła zmiana.
Kolejna odsłona
Tym razem na scenie Miejskiego O¶rodka Kultury w Piotrkowie pojawi się Natalia Cybula wraz z zespołem Funkees w koncercie "Linia życia". Wydarzenie odbędzie się 16 maja o godzinie 19.00.
Beata i Tomek zagrali muzyczn± poezję „Bez Nut”
Za spraw± zespołu „Bez Nut” w sobotni wieczór Centrum Idei ku Demokracji było lirycznie, nostalgicznie, ale i refleksyjnie. Duet ¶piewaj±cy Beata Królikiewicz i Tomasz Morozowski oczarowali publiczno¶ć klimatem swoich piosenek. Na ich koncert złożyły się piosenki z tekstami łódzkich poetów Beaty Leszczyńskiej i Jacka Matuszewskiego, a także piotrkowianina Pawła Małolepszego oraz Agnieszki Osieckiej. Koncert „Bez Nut” zakończył piotrkowskie obchody XX Międzynarodowego Dnia Poezji.
Paweł ¦piewak, powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim został... porucznikiem
W pi±tek 18 stycznia w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczysto¶ć wręczenia Pawłowi ¦piewakowi aktu mianowania na kolejny stopień wojskowy w korpusie oficerów.
100 głosów na 100-lecie niepodległo¶ci w Niechcicach
Muzycy z Niechcic, Pabianic i Łodzi wyst±pi± podczas koncertu "100 głosów na 100-lecie niepodległo¶ci", który w pi±tek (16 listopada) zostanie zorganizowany przez tamtejsz± Szkołę Podstawow±.
Kolejny koncert z cyklu
Aleksandra Przybył wyst±pi przed piotrkowianami. Koncert "Na pierwszy znak" rozpocznie się 25 paĽdziernika o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego O¶rodka Kultury w Piotrkowie. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu "¦piewam Piotrków".
Koncert finałowy
Miło¶ć była motywem przewodnim finałowego koncertu z cyklu „¦piewam Piotrków”, który odbył się w czwartek w sali widowiskowej Miejskiego O¶rodka Kultury w Piotrkowie. Na scenie wyst±piło ł±cznie siedmioro młodych artystów i taneczny kwartet. W repertuarze obok znanych utworów polskich i zagranicznych znalazło się również miejsce na piosenki autorskie wokalistów.
„¦piewam Piotrków” z Mart± Koszack±
Jimi Hendrix, Bill Withers, Pink Floyd, Amy Winehouse, Lady Gaga, Edyta Bartosiewicz czy Marcelina to tylko niektórzy arty¶ci, których piosenki za¶piewała bohaterka czwartkowego koncertu z cyklu „¦piewam Piotrków” Marta Koszacka. Młodej wokalistce akompaniował na gitarze akustycznej Mateusz Żerek. Koncert tradycyjnie odbył się w galerii Kawiarni Teatralnej w Miejskim O¶rodku Kultury.
Siostrzany duet w koncercie „¦piewam Piotrków”
Po raz pierwszy w ramach koncertu „¦piewam Piotrków” wyst±pił taki duet, duet siostrzany. W czwartek 22 marca na scenie galerii MOK wyst±piły Julia i Zuzanna Kafar. Dziewczęta nie tylko za¶piewały, ale również zagrały na skrzypcach, a Julia dodatkowo jeszcze na fortepianie i w kwartecie smyczkowym.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat