Artykuły do tagu: spływ

Otwarto nowy szlak wodny w Sulejowie
Spływ kajakowy rzeką Pilicą z udziałem reprezentantów gmin: Sulejów, Przedbórz, Wielgomłyny i Żytno odbył się w sobotę 29 września. Miało to związek z otwarciem nowo utworzonego szlaku wodnego od Maluszyna do Sulejowa.
Prawie 200 kajakarzy spłynie Pilicą
W ramach „NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ” jak co roku organizowany jest spływ kajakowy z pochodniami. W tym roku po raz pierwszy w historii w spływie popłynie prawie 200 kajakarzy w prawie stu kajakach. A to wszystko w piątek 23 czerwca.
Podziwiali piękno Pilicy
"Pilica – turystyczny skarb województwa łódzkiego" to hasło zorganizowanej na Podklasztorzu konferencji, która połączona została ze spływem kajakowym. Zebrani wysłuchali wystąpień prelegentów: Pawła Mamrota, zastępcy wójta gminy Aleksandrów, Piotra Wypycha, dyrektora Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych oraz Bronisława Helmana ze Stowarzyszenia Dolina Pilicy.
Można się już zapisywać na Ogólnopolski Spływ Kajakowy po Pilicy, organizowany przez Związek Kół i Organizacji Rolniczych. Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, którzy chcieliby wziąć w nim udział powinni się kontaktować z Haliną Derach, przewodniczącą Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Moszczenicy.
Kajakowy protest na Pilicy
Ok 40 kajakarzy z gminy Sulejów uzbrojonych w transparenty, trąbki, gwizdki i słomianą kukłę wyraziło swój sprzeciw wobec nielegalnej kopalni i zbieraniu niebezpiecznych odpadów na terenach byłej kopalni wapienia w Sulejowie
25.09.2012 16:11
SZLAK KAJAKOWY PILICY
Spływy kajakowe po Pilicy stają się coraz bardziej popularne w województwie łódzkim. Na odcinkach Przedbórz - Zalew Sulejowski oraz Tomaszów Mazowiecki - Spała możemy w sezonie spotkać na wodzie kilkadziesiąt kajaków.
Szlak kajakowy rzeki Pilicy liczy sobie ok 240 km. Zaczyna się w miejscowości Maluszyn i kończy u ujścia do Wisły niedaleko wsi Ostrówek.
Wyprawa szlakiem Pilicy - to hasło przewodnie towarzyszące dwóm śmiałkom z Piotrkowa, którzy chcą pokonać na kajakach ponad 300 km. Będą płynąć od źródeł rzeki Pilicy do jej ujścia.
Już w nabliższą sobotę (23 czerwca) o godzinie 19:30 w miejscowości Kurnędz rozpocznie się po raz V Spływ Kajakowy z pochodniami z okazji Nocy Świętojańskiej na rzece Pilicy organizowany przez klub sportowy Amber.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat