Artykuły do tagu: smog

Czekamy na dofinansowanie do modernizacji ciepłowni
Jak skutecznie walczyć ze smogiem? Piotrków ma plan długoterminowy, władze miasta chcą zrezygnować z węgla i postawić na gaz, co w dłuższej perspektywie ma sprawić, że będziemy niemalże eko miastem. Już kilka miesięcy temu zdecydowano, że w ramach modernizacji miejskich ciepłowni zmienimy paliwo na to bardziej eko. Modernizacja miejskiego ciepłownictwa to jednak koszt ok. 50 mln zł. Pierwszy wniosek o dofinansowanie tego zadania już został złożony.
Piotrków znów utonie w smogu?
Choć ten weekend zapowiada się wyjątkowo pogodnie, temperatury - zwłaszcza w nocy - są coraz niższe, możemy więc zacząć odliczać dni, kiedy Polska znów utonie w smogu. Piotrków Trybunalski również. Skończą się długie spacery, a o uprawianiu sportu w plenerze możemy zapomnieć. Czy naprawdę przez 6 miesięcy w roku musimy oddychać trującym powietrzem?
Jeden mandat w Piotrkowie za palenie śmieciami
W obecnym sezonie grzewczym Straż Miejska w Piotrkowie wystawiła tylko jeden mandat karny. - Funkcjonariusze starają się przede wszystkim tłumaczyć – podkreślał na antenie Radia Strefa FM komendant Jacek Hofman.
W Piotrkowie będą aktualizować Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. Można zgłaszać pomysły
Urząd Miasta w Piotrkowie przygotowuje się do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Można do niego zgłaszać pomysły, które pomogą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.
Chcemy walczyć ze smogiem, ale nie korzystamy z dotacji
Podczas ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta Dariusz Cłapa, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta poinformował, że trzeba będzie oddać 700 tysięcy złotych, które pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznali na wymianę pieców. Dlaczego?
Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie [Aktualizacja]
Smog ponownie dał się piotrkowianom we znaki. Od niedzieli normy pyłów w mieście są przekroczone wielokrotnie. W niedzielę stężenie pyłów zawieszonych PM 10 wynosiło 373 uq/m3 (746%), a pyłów PM 2,5 226 uq/m3 (903%). Z mapy airly.eu, która uwzględnia dane zebrane przez zainstalowane w Piotrkowie Trybunalskim czujniki wynikało, że w niedzielę jakość powietrza była bardzo zła. Najgorzej było w centrum (Osiedla Jagiellońska, Krakowskie Przedmieście czy Wysoka/Łódzka). Niewiele lepiej było w poniedziałek wieczorem.
Dron bada jakość powietrza nad Piotrkowem
Piotrkowscy strażnicy miejscy po raz pierwszy za pomocą drona kontrolowali jakość spalin produkowanych w kominach mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. W czwartek (31 stycznia) udali się na osiedle Wierzeje, gdzie sprawdzili dwadzieścia kominów.
Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie
Mroźna aura przyczyniła się do pogorszenia stanu powietrza w Piotrkowie. Według tego, co pokazują nam czujniki Airly, w centrum miasta dopuszczalna norma pyłu PM 2,5 była przekroczona została o 735%, natomiast PM 10 o 707%!
Walka trwa. Jak ze smogiem radzą sobie inni?
Najgorzej jest w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim. Trochę lepiej, ale też źle, w Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatów nie jest co prawda „czerwonym punktem” na mapie najbardziej zanieczyszczonych miast, ale również tam walka trwa. Sprawdzamy, jak ze smogiem radzą sobie ościenne miasta.
Radni chcą ostrzejszej walki ze smogiem. Pomoże dron?
Radni Piotrkowa domagają się od władz miasta częstszych kontroli posesji piotrkowian pod kątem tego, co spalamy w piecach. Władze miasta nie wykluczają zakupu drona, by to kamera rejestrowała, jakiego koloru dym wydobywa się z kominów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat