Artykuły do tagu: smog

Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie [Aktualizacja]
Smog ponownie dał się piotrkowianom we znaki. Od niedzieli normy pyłów w mieście są przekroczone wielokrotnie. W niedzielę stężenie pyłów zawieszonych PM 10 wynosiło 373 uq/m3 (746%), a pyłów PM 2,5 226 uq/m3 (903%). Z mapy airly.eu, która uwzględnia dane zebrane przez zainstalowane w Piotrkowie Trybunalskim czujniki wynikało, że w niedzielę jakość powietrza była bardzo zła. Najgorzej było w centrum (Osiedla Jagiellońska, Krakowskie Przedmieście czy Wysoka/Łódzka). Niewiele lepiej było w poniedziałek wieczorem.
Dron bada jakość powietrza nad Piotrkowem
Piotrkowscy strażnicy miejscy po raz pierwszy za pomocą drona kontrolowali jakość spalin produkowanych w kominach mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. W czwartek (31 stycznia) udali się na osiedle Wierzeje, gdzie sprawdzili dwadzieścia kominów.
Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie
Mroźna aura przyczyniła się do pogorszenia stanu powietrza w Piotrkowie. Według tego, co pokazują nam czujniki Airly, w centrum miasta dopuszczalna norma pyłu PM 2,5 była przekroczona została o 735%, natomiast PM 10 o 707%!
Walka trwa. Jak ze smogiem radzą sobie inni?
Najgorzej jest w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim. Trochę lepiej, ale też źle, w Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatów nie jest co prawda „czerwonym punktem” na mapie najbardziej zanieczyszczonych miast, ale również tam walka trwa. Sprawdzamy, jak ze smogiem radzą sobie ościenne miasta.
Radni chcą ostrzejszej walki ze smogiem. Pomoże dron?
Radni Piotrkowa domagają się od władz miasta częstszych kontroli posesji piotrkowian pod kątem tego, co spalamy w piecach. Władze miasta nie wykluczają zakupu drona, by to kamera rejestrowała, jakiego koloru dym wydobywa się z kominów.
Drogówka też walczy ze smogiem
Piotrkowscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskich działań prewencyjnych pod nazwą „Smog”. Eliminowali z ruchu pojazdy, których stan techniczny mógł wpływać na zwiększoną emisję spalin.
Czy w Piotrkowie będzie czyste powietrze?
Na ten temat rozmawiali eksperci w ramach konferencji, która zorganizowana została w środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. Rozmawiano m.in. o zagrożeniu dla zdrowia, jakie wynika z obecności smogu. Przedstawiciele Urzędu Miasta opowiedzieli o działaniach mających na celu jego ograniczenie.
Tragiczna jakość powietrza w Piotrkowie Trybunalskim!
Montaż czujników smogu w mieście ujawnił smutną prawdę o jakości powietrza w Piotrkowie. Wchodząc na stronę airly.eu każdy z nas może sprawdzić, czym oddychamy.
Zamontowano 20 czujników jakości powietrza w Piotrkowie
- Od kilku dni w Piotrkowie działa 20 czujników jakości powietrza. Rozlokowane są na obszarze całego miasta i rejestrują stężenie pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 (tzw. smog). Dodatkowo czujniki rejestrują takie parametry, jak: aktualna temperatura, wilgotność względna powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne – informuje piotrkowski Urząd Miasta.
Montują czujniki do sprawdzania jakości powietrza
W Piotrkowie trwa montaż sensorów monitorujących stan powietrza. W mieście pojawi się 20 takich czujników.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat