Artykuły do tagu: skladowisko

Nowe składowisko odpadów w powiecie radomszczańskim. Zyskają między innymi... piotrkowianie
To ważna inwestycja dla naszego regionu, bo dzięki stworzeniu na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płoszowie pod Radomskiem dodatkowego miejsca na wywóz śmieci, nie będą one musiały być przewożone np. do Opoczna. Tym samym mieszkańcy nie muszą martwić się wysoką podwyżką cen ich odbioru.
Pożar składowiska odpadów w Ruszczynie
W miejscowości Ruszczyn w gminie Kamieńsk doszło do pożaru składowiska odpadów. Na miejscu działają zastępy straży pożarnej z całego regionu.
Pożar składu opon w Sławnie
Do groźnego pożaru doszło w czwartek po godzinie 23 w miejscowości Sławno w powiecie opoczyńskim. Na terenie fabryki zajmującej się recyklingiem zużytych opon gumowych pojawił się ogień. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia.
Nielegalnie zasypują odpady komunalne
Nieprzyjemny zapach i ciężarówki wyładowane po brzegi – mieszkańcy miejscowości Podkałek (gmina Sulejów) podejrzewają, że na terenie znajdującego się tam składowiska dochodzi do nielegalnego zasypywania odpadów komunalnych. Sprawę zbadali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i samorząd gminy.
„Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”
Co dalej ze składowiskiem odpadów niebezpiecznych na sulejowskich Wapiennikach?
Co dalej ze składowiskiem odpadów na Wapiennikach?
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Piotrkowie Trybunalskim dotyczącą składowiska odpadów niebezpiecznych na sulejowskich Wapiennikach.
Kajakowy protest na Pilicy
Ok 40 kajakarzy z gminy Sulejów uzbrojonych w transparenty, trąbki, gwizdki i słomianą kukłę wyraziło swój sprzeciw wobec nielegalnej kopalni i zbieraniu niebezpiecznych odpadów na terenach byłej kopalni wapienia w Sulejowie
„Dopuszczono się grabieży ziemi Skarbu Państwa”
- Na obszarze, gdzie ma powstać punkt odpadów niebezpiecznych dopuszczono się grabieży ziemi Skarbu Państwa - twierdzą mieszkańcy Sulejowa.
W Sejmie nagłośnili sprawę wapienników
Mieszkańcy gminy Sulejów po raz kolejny dali przykład jak buduje się społeczeństwo obywatelskie. Bartosz Borkowski, Mariusz Kaczmarek i Wojciech Ostrowski wzięli udział w konferencji prasowej - STOP układom - STOP odpadom.
„Decyzja nie zezwala na utworzenie składowiska”
Władze piotrkowskiego starostwa powiatowego zapraszają na spotkanie dotyczące punktu odpadów niebezpiecznych, który w sulejowskich wapiennikach zamierza stworzyć jeden z prywatnych przedsiębiorców.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat