Artykuły do tagu: sejmik

Co z motorówkami na Zalewie Sulejowskim?
Wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się łodzi motorowych po Zalewie Sulejowskim, a w niektórych regionach akwenu całkowity zakaz poruszania się motorówek - to propozycje Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego.
Powinni wprowadzić stan klęski żywiołowej?
Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zaapelowali do rządu o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.
Sejmik Województwa Łódzkiego podjął we wtorek uchwałę o rozstrzygnięciu konkursu i dofinansowaniu w 2015 roku z budżetu województwa prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Łączna kwota dotacji to 1,5 mln zł. Na liście zabytków, które mogą liczyć na dodatkowe pieniądze są obiekty z Piotrkowa, Gorzkowic czy Mierzyna.
Mazur ponownie przewodniczącym Sejmiku
W poniedziałek odbyła się pierwsza sesja samorządu województwa łódzkiego.
Nasi w Sejmiku Województwa Łódzkiego
Piotr Grabowski (PiS) i Marek Mazur (PSL) zostali po raz kolejny radnymi Sejmiku Województwa Łódzkiego. Pierwszy to mieszkaniec Gorzkowic, drugi to rodowity piotrkowianin, w ostatnich dwóch kadencjach przewodniczący Sejmiku. Wybory wygrał PiS, ale koalicja pozostanie taka sama – PO – PSL. Nie wiadomo tylko, kto będzie pełnił funkcję marszałka.
Wybierzemy o 3 radnych mniej
O 3 radnych mniej wybierać będziemy w najbliższych wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Do tej pory radnych było 36. Mniejsza liczba ma związek ze spadkiem liczby ludności w województwie.
Znów nie popływamy motorówkami po Zalewie
W tym sezonie znów nie popływamy motorówkami ani łodziami z silnikami spalinowymi na Zalewie Sulejowskim.
Zarząd Województwa Łódzkiego z absolutorium
Sejmik podjął uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium za 2013 rok Zarządowi Województwa Łódzkiego. Za głosowało 21 radnych, 12 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Marek Mazur: 2014 to rok szczególny
2014 to rok jubileuszów: 25 lat od wyborów czerwcowych 1989 roku, 15-lecie powstania powiatów i nowych województw, a także 10-lecie Polski w Unii Europejskiej. – To dla nas szczególny rok – mówił na antenie Radia Strefa FM Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
29.12.2013 14:53
Prawdopodobnie w Sejmiku Województwa Łódzkiego w przyszłym roku będzie o 3 radnych mniej. Wszystko przez zmniejszającą się liczbę ludności w województwie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat