Artykuły do tagu: sejmik

Sejmik Sejmików czyli trzecia izba parlamentu?
Sejmik wszystkich sejmików wojewódzkich odbędzie się w Łodzi. Taką decyzję podjęli przewodniczący lokalnych parlamentów z całego kraju. To pomysł Marka Mazura, przewodniczącego łódzkiego sejmiku.
Sejmik przegrał przed WSA w Łodzi
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił wczoraj skargę Sejmiku Województwa Łódzkiego na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, stwierdzające nieważność uchwały Sejmiku Wojewódzkiego w sprawie stosowania się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Sejmik Województwa Łódzkiego w swojej uchwale zadeklarował stosowanie się do wszystkich, również nieopublikowanych, wyroków TK.
Wojewoda Łódzki kontra Sejmik
Wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau uchylił stanowisko sejmiku województwa przyjęte głosami radnych PO i PSL dotyczące stosowania się do wszystkich - także nieopublikowanych - wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Radni decyzję wojewody zaskarżą do sądu, bo - jak twierdzą - przekroczył swoje kompetencje.
Radni wojewódzcy po stronie Trybunału Konstytucyjnego
Na najbliższej sesji Sejmik Województwa Łódzkiego przyjmie najprawdopodobniej stanowisko w sprawie respektowania orzeczeń TK, nawet tych niepublikowanych. W Sejmiku większość ma koalicja PO-PSL.
„To najgorszy moment na zmianę granic województw”
Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur protestuje przeciwko pomysłom utworzenia województwa częstochowskiego. - To najgorszy moment dla tworzenia nowej struktury – mówił na antenie Strefy FM.
Co z motorówkami na Zalewie Sulejowskim?
Wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się łodzi motorowych po Zalewie Sulejowskim, a w niektórych regionach akwenu całkowity zakaz poruszania się motorówek - to propozycje Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego.
Powinni wprowadzić stan klęski żywiołowej?
Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zaapelowali do rządu o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.
Sejmik Województwa Łódzkiego podjął we wtorek uchwałę o rozstrzygnięciu konkursu i dofinansowaniu w 2015 roku z budżetu województwa prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Łączna kwota dotacji to 1,5 mln zł. Na liście zabytków, które mogą liczyć na dodatkowe pieniądze są obiekty z Piotrkowa, Gorzkowic czy Mierzyna.
Mazur ponownie przewodniczącym Sejmiku
W poniedziałek odbyła się pierwsza sesja samorządu województwa łódzkiego.
Nasi w Sejmiku Województwa Łódzkiego
Piotr Grabowski (PiS) i Marek Mazur (PSL) zostali po raz kolejny radnymi Sejmiku Województwa Łódzkiego. Pierwszy to mieszkaniec Gorzkowic, drugi to rodowity piotrkowianin, w ostatnich dwóch kadencjach przewodniczący Sejmiku. Wybory wygrał PiS, ale koalicja pozostanie taka sama – PO – PSL. Nie wiadomo tylko, kto będzie pełnił funkcję marszałka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat