Artykuły do tagu: schronisko

Porzucona Dalida czeka na nowego właściciela
Piotrkowskie schronisko od kilku dni ma nową podopieczną. To... charcica. Dalida została znaleziona na Wierzejach w pobliżu zbiornika Bugaj. Najpewniej została porzucona i przywiązana do drzewa.
Schronisko dla zwierząt w Piotrkowie. Dlaczego tym razem bez przetargu?
Tym razem nie było przetargu, który wyłoniłby prowadzącego schronisko dla zwierząt w Piotrkowie. Prezydent wydał zarządzenie o udzieleniu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami dotacji na prowadzenie placówki przy ul. Małopolskiej przez najbliższe 3 lata.
Adoptuj psa! - apelują włodarze gminy Wola Krzysztoporska
Każdy mieszkaniec gminy, który zdecyduje się na taki krok otrzyma dodatek finansowy.
Schronisko wykupiło konia od bezdusznego właściciela
Kilka dni temu klacz o imieniu Henryka trafiła do piotrkowskiego schroniska. Wszystko dzięki obrońcom praw zwierząt, którzy wykupili ją od bezdusznych właścicieli.
Zimowy rajd na rzecz bezdomnych zwierząt
W sobotę (17 stycznia) odbyła się kolejna edycja zimowego rajdu „Puchowy śniegu tren”. W tym roku rajd miał nieco inny charakter. Przyświecało mu hasło: "Puszeczka dla pieseczka i koteczka czyli pomóżmy zwierzętom ze schroniska w Piotrkowie Trybunalskim".
Zbiórka na rzecz schroniska w Bełchatowie
Studencki Klub Wolontariusza, działający na terenie Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie, organizuje zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.
W MOK-u świętowali 150-lecie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
W piątek w sali Miejskiego Ośrodka Kultury spotkali się miłośnicy zwierząt z naszego miasta. 150-lecie istnienia obchodziło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Dlaczego wciąż porzucamy zwierzęta?
Pies czy kot to członek rodziny. Albo jedzie na wakacje z nami, albo zostaje oddany pod opiekę cioci lub babci. Nie dla wszystkich jest to jednak takie oczywiste. Do piotrkowskiego schroniska nadal trafiają porzucone w czasie wakacji zwierzęta.
Sezon na porzucanie rozpoczęty
Zaczęło się lato – dobry czas dla ludzi, trochę gorszy dla zwierząt. Niestety początek sezonu wakacyjnego to początek sezonu na... porzucanie.
Zaadoptuj psa, dostaniesz 800 zł!
Jak rozwiązać poważny i ciągle rosnący problem kosztów opieki nad bezdomnymi zwierzętami? W gminie Wola Krzysztoporska przegłosowano pomysł, by każdemu, kto zajmie się bezdomnym czworonogiem, dać 800 zł. Oczywiście – nie bez spełnienia określonych warunków.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat