Artykuły do tagu: scena

Co dalej ze Sceną Jaracza w Piotrkowie?
Ponad 100 spektakli w ciągu 9 lat. Od 2009 roku piotrkowianie, którzy kochają teatr, mogą korzystać z dobrodziejstw obecności Sceny Jaracza w mieście. W 2018 roku kończy się umowa zawarta między piotrkowskim MOK-iem a łódzkim teatrem.
Jazz znów zabrzmi na zamku
W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim w ramach XXIII koncertu z cyklu Jazz Scena Zamek zaprezentowany zostanie kolejny projekt muzyczny Grzegorza Rogali.
Jazzowy
Kolejna muzyczna uczta czekała na tych, którzy zdecydowali się przyjść na piątkowy koncert do Miejskiego Ośrodka Kultury. Tym razem na Letniej Scenie zagrał kwintet „New Bone”, jeden z najbardziej uznanych i cenionych zespołów jazzowych w Polsce.
Reggaeside zagrał w Piotrkowie
Finaliści programu "Must be the music. Tylko muzyka" wystąpili w Piotrkowie. Zespół Reggaeside zagrał koncert na Letniej Scenie MOK-u. Muzyka reggae z elementami rocka, funky i nutką popu okazała się na tyle energetyczną mieszanką dźwięków, iż publiczności w dobrej zabawie nie przeszkodził nawet deszcz.
Utwory piotrkowskich poetów w interpretacji aktorów teatru
Teatr „Władcy sławy” z Gimnazjum nr 4 wystawił we wtorek, 28 czerwca, na scenie Centrum Idei Ku Demokracji, spektakl oparty na tekstach piotrkowskich poetów. W „Przeszło nie minęło” można było usłyszeć między innymi utwory Barbary Gajewskiej, Joanny Antoniów-Banach, Witolda Stawskiego, Aleksandry Fidziańskiej, Zdzisława Dziubeckiego oraz nieobecnego już Jerzego Włodzimierza Miszteli. Spektaklowi towarzyszyła prezentacja multimedialna, na którą złożyły się fotografie dawnego Piotrkowa.
Kolejny świetny spektakl na scenie MOK-u
Spektakl „Pamięć wody” w wykonaniu łódzkiego Teatru im. Jaracza okazał się prawdziwą ucztą dla koneserów sztuki. Z pozoru banalna historia o rodzinnym spotkaniu sióstr w przededniu pogrzebu ich matki okazała się tragikomiczną opowieścią o zwalczaniu własnych demonów, o poczuciu samotności i nieumiejętności radzenia sobie z problemami. Dobry scenariusz i jeszcze lepsza gra aktorska.
Ireneusz Krosny: Nie ma kogoś takiego, kogo chciałbym naśladować
Mawiają o nim, że jest najbardziej elastycznym człowiekiem w Polsce. Jego charakterystyczny ubiór – czarne getry i t-shirt znają w naszym kraju niemal wszyscy.
Co wolno pokazać aktorom, a czego zdecydowanie nie? Odpowiedź na to pytanie podzieliła bełchatowską scenę teatralną – scenę Miejskiego Centrum Kultury. - To cenzura – mówi założyciel grupy Trupa Propaganda. - Tak, to cenzura, ale tak rozumiem swoją funkcję tutaj – odpowiada dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.
Najpierw był Tolek Gałązka, kilka lat później Ciotka Apolonia, a teraz, zupełnie niedawno, do tego grona dołączył śpiewak operetkowy Jan Kopara. Są różni, inaczej wyglądają, inaczej są ubrani i mówią do ludzi na różne tematy.
Rozpoczął się remont podestu w piotrkowskim amfiteatrze. Ze względu na fakt, iż poprzedni był w złym stanie technicznym, modernizacja jest niezbędna.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat