Artykuły do tagu: sanepid

Wreszcie postanowiła tu przyjść. Bała się, ale dziś strach z niepewności przegrał z chęcią poznania prawdy. Kiedy w okienku powiedziała, że chce zrobić test na HIV, pani po drugiej stronie grzecznie zapytała, czy może najpierw porozmawiać z lekarzem. Takie są procedury. Poszła. A po kilu tygodniach wiedziała już, że teraz będzie musiała zupełnie inaczej żyć.
W piotrkowskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej co roku badania na obecność wirusa HIV robi ponad dwieście osób. Na szczęście niewiele spośród nich słyszy słowa – „jest pan/pani zakażona”.
Choć wakacje dobiegają końca to aura sprzyja kąpielom wodnym. Dla mieszkańców naszego regionu mamy dobrą wiadomość. Ostatnie wyniki badań sanepidu napawają optymizmem miłośników kąpieli i sportów wodnych.
To nie jest dobra informacja dla miłośników kąpieli wodnych. SANEPID opublikował najnowsze wyniki badań kąpielisk z terenu powiatu piotrkowskiego. Można pływać tylko w jednym miejscu.
Piotrkowski SANEPID po raz kolejny zamknął kąpielisko nad Zalewem Sulejowskim w Bronisławowie.
Dwa kąpieliska w powiecie piotrkowskim nie nadają się do kąpieli: Bronisławów (Zalew Sulejowski, gm. Wolbórz) i Sulejów (rz. Pilica).
Bronisławów: Wykryto bakterie z grupy coli
Kąpielisko "Wodnik" w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim jako jedyne nie zostalo dopuszczone przez SANEPID do użytkowania. W wodzie wykryto bakterie z grupy coli.
Wyjazd na zieloną szkołę do Poronina był wielkim przeżyciem dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Ani opiekunowie, ani rodzice dzieci nie spodziewali się, że 17 maluchów wyląduje w szpitalu.
Mieszkańcy osiedla "Wronia" nie mają łatwego życia. Jeszcze kilka miesięcy temu protestowali przeciwko planom wybudowania w okolicy schroniska dla zwierząt. Dziś męczą się, jak sami mówią, ze szczurami, pyłem, smrodem wydobywającymi się
z pobliskiej firmy zajmującej się recyklingiem odpadów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat