Artykuły do tagu: słońce

Dzisiaj zaćmienie Słońca
Wieczorem będzie można obserwować niezwykle rzadkie zjawisko. Całkowite zaćmienie Słońca zdarza się raz, może dwa razy w roku.
Pomagajmy zwierzętom podczas upałów
Letnie upały to ciężki czas nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Pamiętajmy, by w tym okresie zapewniać wodę zarówno zwierzętom domowym, jak i wolno żyjącym.
Ruszyła Strefa Najlepsza pod Słońcem
Strefa Najlepsza pod Słońcem to letnia audycja emitowana od 25 czerwca do 31 sierpnia na antenie Radia Strefa FM. Słuchacze mogą wygrać wiele atrakcyjnych nagród. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 10:00 do 12:00.
Letnie ogródki w Rynku Trybunalskim mają wyglądać podobnie
Mimo doskonałej pogody, w Rynku Trybunalskim wciąż nie ma letnich ogródków gastronomicznych. Wszystko dlatego, że od zeszłego roku zaczął obowiązywać nowy plan zagospodarowania tego miejsca. Władze miasta podjęły bowiem decyzję m.in. o podobnym wyglądzie ogródków gastronomicznych. Ale nie tylko. Nowe zasady obowiązują także wystawców reklam i organizatorów imprez. Okazuje się, że właściciele lokali nie zdążyli się jeszcze przygotować do nowych przepisów.
Wygraj voucher na 2500 zł i spędź urlop za granicą!
W „Strefie Najlepszej pod Słońcem” trwa konkurs Biura Turystycznego Juventur i Radia Strefa FM, w którym do wygrania jest voucher o wartości 2500 złotych. To dla zwycięzcy, ale osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce również otrzymają atrakcyjne nagrody. Finał 1 września!
W upał lepiej siedzieć w domu
Podczas upałów przede wszystkim chrońcie głowę. Powinniście także pamiętać o kilku innych zasadach, o czym mówił w programie O tym się mówi Tomasz Rusołowski, piotrkowski ratownik medyczny.
Księżyc zasłonił 70% tarczy słonecznej
Uwaga miłośnicy astronomii! Według dokładnych obliczeń dla Piotrkowa, dziś (20 marca) o godzinie 10.54 Księżyc zakrył niemal 70% powierzchni Słońca i doszło do częściowego zaćmienia.
W Moszczenicy powstanie elektrownia słoneczna?
W Moszczenicy prywatny inwestor chce uruchomić małą elektrownię słoneczną. Ogniwa fotowoltaiczne mają stanąć na części działki po byłej Bawełniance w Moszczenicy. Wkrótce gmina rozstrzygnie przetarg na dzierżawę.
08.12.2012 14:58
Parhelion nad Piotrkowem
Zjawisko charakterystyczne dla szerokości geograficznych leżących powyżej koła podbiegunowego, coraz częściej występuje w rejonach średnich szerokości.
POGODA : Ciepło i duszno. Po południu możliwe burze.
Dziś pogoda nie będzie zbyt dobrze wpływała na nasze samopoczucie. Jest ciepło ale jednocześnie duszno. Po południu nie wykluczamy burz.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat