Artykuły do tagu: rozliczenie

Emerycie i rencisto, powiadom ZUS o przychodach
Emeryci i renciści, którzy dorabiają do swoich świadczeń, mają jeszcze dwa tygodnie na powiadomienie pracowników ZUS o osiągniętych przez siebie przychodach w 2019 roku. Termin minie dokładnie 2 marca, ponieważ ostatni dzień lutego przypada w sobotę.
Nasi posłowie wydają najwięcej na...
Na internetowej stronie Sejmu opublikowano rozliczenia biur poselskich za 2018 rok. Posłowie regionu piotrkowskiego najwięcej wydają na wynagrodzenia i wynajem biura.
Ostatni dzień na złożenie PIT-a za 2018 rok
Do 30 kwietnia musimy się rozliczyć z fiskusem i złożyć zeznanie podatkowe za 2018 roku. W tym roku Ministerstwo Finansów przygotowało pozytywną niespodziankę dla milionów Polaków. Ci, którzy mają do złożenia PIT -37 (dochody z umów o pracę i umów cywilnoprawnych) teoretycznie nie muszą nic robić. Od 15 lutego w usłudze "Twój e-PIT" czekają na nich ich wstępnie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową zeznania, i jeśli podatnik do końca kwietnia tego zeznania nie poprawi, nie odrzuci czy nie złoży innego - formularz z usługi 30 kwietnia zostanie uznany za złożony. Ci, którzy składają PIT-36 muszą to zrobić sami.
W Focusie i Echo pomagają rozliczyć PIT
W sobotę od 12:00 do 20:00 pracownicy Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają do galerii Focus Mall oraz centrum handlowego Echo, gdzie pokażą mieszkańcom jak poradzić sobie z wypełnieniem e-deklaracji.
Mija termin rozliczenia z ZUS przez pracujących emerytów i rencistów
Do końca lutego emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego, a pracowali zawodowo i zarobkowo, powinni powiadomić ZUS o osiągniętych w danym roku przychodach.
Rozliczenie PIT 2017. Zobacz, jak zrobić to szybko i bez stania w kolejkach!
Rozliczenie PIT-u online to jeden z najlepszych, bo najprostszych i najszybszych, sposobów na złożenie deklaracji podatkowej za ubiegły rok. Oddajemy w Wasze ręce krótki poradnik, dzięki któremu dowiecie się, jak wypełnić formularz i przesłać go do swojego urzędu skarbowego drogą elektroniczną. Zaczynamy!
Nowe obowiązki dla VAT-owców
Od stycznia każdy podatnik VAT jest zobowiązany do przekazywania informacji podatkowych w formie elektronicznej za pomocą jednolitych plików kontrolnych. Plik JPK to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dotąd używali go tylko właściciele dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, teraz obowiązek został rozszerzony na każdego podatnika.
Z zeznaniem podatkowym do skarbówki także 2 maja
To już ostatnie godziny na złożenie rocznego zeznania podatkowego. W związku z tym Urzędy Skarbowe w całym kraju we wtorek 2 maja pracują, ale co ważne tylko w zakresie przyjmowania rocznych deklaracji podatkowej. Nie inaczej jest w Piotrkowie.
Jak dostarczysz PIT do Urzędu Skarbowego?
Z jakiś powodów nie udało Ci się rozliczyć z fiskusem wcześniej? Najwyższy moment, byś szybko dopiął wszystkie formalności i dostarczył PIT do Urzędu Skarbowego w jak najszybszym tempie. Termin składania zeznań podatkowych wielkimi krokami zbliża się ku końcowi i ewentualna zwłoka może okazać się dla Ciebie bardzo nieprzychylna. Chcesz szybko przekazać PIT do US? Zobacz, co możesz w tej kwestii zrobić.
Piotrkowianie już rozliczają się z fiskusem
Do piotrkowskiej skarbówki wpłynęły już pierwsze zeznania roczne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat