Artykuły do tagu: rodzina

Kolejne komputery do rozdania
60 rodzin zastępczych i 44 uczniów pobierających stypendium socjalne otrzyma komputery z darmowym dostępem do Internetu. Jest jeden warunek - brak własnego sprzętu.
Prezenty dla dzieci z rodzin wielodzietnych
Serduszko oraz prezenty wręczano dzieciom z rodzin wielodzietnych z Piotrkowa Trybunalskiego. Akcję po raz drugi zorganizowała Poseł na Sejm RP Elżbietę Radziszewską we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem POMOC.
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi przyjmuje wnioski o wydanie Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych. Karta potwierdza uprawnienia członków rodzin wielodzietnych do korzystania z ulg i z uprawnień oferowanych przez wszystkie instytucje uczestniczące w programie.
Na ostatniej sesji radni przyjęli program przeciwdziałania przemocy i ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2014 - 2017.
23.11.2013 08:26
Przemoc wychodzi z domu
Sińce zauważyła pani od religii, kiedy się schylił i odsłonił plecy. Zareagowała. Policja, pomoc społeczna, badanie lekarskie i błyskawiczne sondowanie sytuacji. Tym razem biła mama.
Radni z Tomaszowa przychylili się do pomysłu mieszkańców miasta i jednogłośnie przyjęli projekt uchwały obywatelskiej. Jednym z pomysłodawców karty w Tomaszowie jest Mariusz Strzępek z portalu nasztomaszow.pl.
„Szlachetna paczka” znowu w akcji
Ponad 60 rodzin chcą w tym roku odwiedzić wolontariusze akcji „Szlachetna Paczka”. W 2012 roku wytypowali 45 rodzin z Piotrkowa i powiatu, a świąteczna pomoc trafiła do 31 domów.
Ile jest zaniedbanych dzieci w Piotrkowie?
Czasem wystarczy wejść za bramę staromiejskiej kamienicy. Usmarkane dzieci w ubraniach o wiele za lekkich jak na porę roku godzinami bawią się przy ustawionym na środku podwórka śmietniku. Kiedy ostatni raz jadły, kiedy ostatni raz wyjrzał na nie dorosły?
Ile dzieci w Piotrkowie potrzebuje wsparcia, ile jest takich, wobec których rodzice nie wypełniają do końca swoich obowiązków? Odpowiedzieć na to pytanie da się tylko w przybliżeniu, a ta przybliżona liczba to te, do których dotarła pomoc społeczna.
14.09.2013 16:10
Rodzina +3 w Radomsku
Radomsko stawia na duże rodziny. Od kilku lat w mieście realizowany był program Rodzina + 4. Rodziny wychowujące czwórkę lub więcej dzieci mogły liczyć na zniżki w miejskich placówkach kulturalnych czy sportowych. Program się rozwija, bo teraz na taką pomoc mogą liczyć rodziny, w których jest trójka i więcej dzieci.
Będą komputery dla potrzebujących
Kolejne komputery trafią do najbardziej potrzebujących piotrkowian. Pieniądze na sprzęt udało się pozyskać w ramach programu "E-rodzina. Likwidacja barier wykluczenia społecznego na obszarze miasta Piotrkowa Trybunalskiego".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat