Artykuły do tagu: rodzina

500+. Ostatnia szansa na otrzymanie wypłat z wyrównaniem
Tym, którzy są uprawnieni do złożenia wniosku o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+, a jeszcze tego nie zrobili, przypominamy: aby otrzymać wyrównanie za trzy miesiące od kwietnia 2016, wniosek trzeba złożyć najpóźniej 1 lipca.
Ulicami Piotrkowa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę sprzed kościoła farnego, kilka minut po godz. 14 wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Piotrkowianie przeszli ulicami miasta już po raz czwarty.
Kilkanaście milionów rocznie dla gminy Sulejów
Kilkanaście milionów złotych, tylko w tym roku, dostaną mieszkańcy gminy Sulejów w ramach programu Rodzina 500+. burmistrz Sulejowa ma nadzieję, że większość tych pieniędzy zostanie wydana na terenie gminy, napędzając gospodarkę.
Piotrków wypłaca „500+
Ponad 3 tys. wniosków z programu „500+" wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Pierwsze wypłaty (od 19 kwietnia) trafiają już na konta piotrkowian.
Bus 500+ przyjedzie do Woli Krzysztoporskiej
Jak działa program „Rodzina 500+”? Czego jeszcze nie wiemy o programie? Tego będzie się można dowiedzieć już w najbliższy piątek (15 kwietnia), kiedy do Woli Krzysztoporskiej przyjedzie „Bus 500+”.
Jak wspiera się rodziny w Piotrkowie?
1278 wizytacji i wsparcie udzielone 34 rodzinom - tak wygląda praca asystenta rodziny w liczbach a praktyka to przygotowywanie pism do sądu, pomoc w trudnych sytuacjach takich jak interwencja policji czy rozprawa sądowa, motywowanie podopiecznych do poszukiwania pracy czy organizowanie korepetycji i dopilnowanie dzieci w regularnym chodzeniu do szkoły. Piotrkowski MOPR opublikował sprawozdanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej za 2015 rok. Pamiętajmy, że piecza zastępcza to nie tylko praca asystentów rodziny, ale również a może przede wszystkim rodziny zastępcze, a takich w minionym roku funkcjonowało w Piotrkowie 132.
Program
W piątek ruszył program "Rodzina 500+". Skorzysta z niego blisko 2,7 miliona rodzin i 3,7 miliona dzieci.
Rodziny wielodzietne zapłacą mniej za śmieci?
Rodziny wielodzietne w Tomaszowie zapłacą mniej za odbiór odpadów komunalnych? Uchwałę, która wprowadza takie rozwiązanie przygotowali pracownicy Biura Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. Radni zajmą się nią na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek (31 marca).
Program
Czy wniosek „Rodzina 500+” można składać w ZUS? - takie pytanie zadają petenci pracownikom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
„Rodzina 500 plus” w gm. Wola Krzysztoporska
Można już pobierać wnioski na świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Ale uwaga! Składać będzie je można dopiero od 1 kwietnia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat