Artykuły do tagu: rodzina

Bus 500+ przyjedzie do Woli Krzysztoporskiej
Jak działa program „Rodzina 500+”? Czego jeszcze nie wiemy o programie? Tego będzie się można dowiedzieć już w najbliższy piątek (15 kwietnia), kiedy do Woli Krzysztoporskiej przyjedzie „Bus 500+”.
Jak wspiera się rodziny w Piotrkowie?
1278 wizytacji i wsparcie udzielone 34 rodzinom - tak wygląda praca asystenta rodziny w liczbach a praktyka to przygotowywanie pism do sądu, pomoc w trudnych sytuacjach takich jak interwencja policji czy rozprawa sądowa, motywowanie podopiecznych do poszukiwania pracy czy organizowanie korepetycji i dopilnowanie dzieci w regularnym chodzeniu do szkoły. Piotrkowski MOPR opublikował sprawozdanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej za 2015 rok. Pamiętajmy, że piecza zastępcza to nie tylko praca asystentów rodziny, ale również a może przede wszystkim rodziny zastępcze, a takich w minionym roku funkcjonowało w Piotrkowie 132.
Program
W piątek ruszył program "Rodzina 500+". Skorzysta z niego blisko 2,7 miliona rodzin i 3,7 miliona dzieci.
Rodziny wielodzietne zapłacą mniej za śmieci?
Rodziny wielodzietne w Tomaszowie zapłacą mniej za odbiór odpadów komunalnych? Uchwałę, która wprowadza takie rozwiązanie przygotowali pracownicy Biura Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. Radni zajmą się nią na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek (31 marca).
Program
Czy wniosek „Rodzina 500+” można składać w ZUS? - takie pytanie zadają petenci pracownikom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
„Rodzina 500 plus” w gm. Wola Krzysztoporska
Można już pobierać wnioski na świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Ale uwaga! Składać będzie je można dopiero od 1 kwietnia.
500+ coraz bliżej. Wnioski składamy w trzech punktach!
1 kwietnia ruszy przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczeń wychowawczych w ramach programu „Rodzina 500+”. W Piotrkowie uruchomione zostaną dodatkowe punkty wydawania i przyjmowania wniosków.
MOPR gotowy do akcji. 500 zł na dziecko coraz bliżej...
W naszym mieście na pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" może liczyć około 6 tysięcy rodzin, które... ktoś musi obsłużyć. MOPR zatrudni więc 7 dodatkowych osób - 4 podinspektorów do przyjmowania wniosków, jednego informatyka, jednego kasjera i jedną osobę do zespołu księgowego.
Ferie szalonej zabawy w Focus Mall
Galeria Focus Mall w Piotrkowie przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i rodziców. W dwóch strefach tematycznych dzieci mogą przyjemnie spędzić czas z przyjaciółmi i swoimi opiekunami. Dla dziewczynek i najmłodszych przeznaczona jest strefa Littlest Pet Shop, a dla chłopców wyrzutnia Nerf.
Wolborska Karta Dużej Rodziny już za kilka dni
Wolborscy radni podczas czerwcowej sesji przyjęli uchwałę dotyczącą samorządowego programu przyznającego uprawnienia członkom rodzin wielodzietnych w gminie Wolbórz w ramach Karty Dużej Rodziny. Karta zacznie obowiązywać od 25 sierpnia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat