Artykuły do tagu: rodzina

Z chorą córką mieszka w ruinie
Gmina Rozprza, wieś Straszów. W rozpadającej się ruderze mieszka 24-letnia Milena i jej córka Amelia. Dziecko jest chore. Ma rozszczepienie kręgosłupa, wodogłowie, chory pęcherz.
Tragedia w Piotrkowie – ojciec zadał ciosy nożem
22-letni mężczyzna nie żyje, a 16-letnia dziewczyna trafiła do szpitala, po tym jak ojciec nastolatki zadał parze kilka ciosów nożem. 51-letni sprawca został zatrzymany przez policję.
Nie mogę wrócić do domu
Szarpanie, groźby, szykany, rzucanie przedmiotami, awantury – tak wyglądało życie pani Stanisławy z Twardosławic. Nad kobietą znęcają się od lat jej brat i... 85-letnia matka.
Choć do festiwalu “Nadzieja” jeszcze daleko (tegoroczna, siódma już edycja odbędzie się w dniach 3 - 5 września), jednak już dziś informujemy, że w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej “Nadzieja” zorganizowane zostanie Forum Rodziny, do udziału w którym można zapisać się już teraz.
Razem w domu, razem w pracy
Mają wspólne domy, dzieci i rodziny. Wspólne obowiązki, zadania do wykonania i… tę samą pracę. O tym, jakie są pozytywne i negatywne strony uprawiania tego samego zawodu, opowiadają piotrkowskie małżeństwa: Magda i Bartek Gumulcowie, Kasia i Tomasz Balcerkowie oraz Gosia i Bartek Nowakowie*.
Zabiła córkę i jej partnera - teraz grozi jej dożywocie. 46-letnia kobieta, która kilka dni temu dokonała makabrycznej zbrodni w budynku przy ulicy Kruczej w Tomaszowie Mazowieckim, trafiła do Aresztu Śledczego w Łodzi.
Tragedia rodzinna w Tomaszowie Mazowieckim
Matka zabiła 26-letnią córkę i jej 32-letniego partnera. 46-letnia kobieta zadała ofiarom kilkanaście ciosów nożem.
W Piotrkowie będą rodzić po ludzku
Dla każdej rodziny osobna salka, nowe łóżka dla matek, nowoczesne łóżeczka dla niemowląt i sprzęt do ich pielęgnacji, nowe telewizory. Co jeszcze?
Sześcioosobowa rodzina mieszkająca w jednym pokoju z kuchnią do tego zawilgoconym. Czy to możliwe w XXI wieku ? Okazuje się że tak.
Odbiorą jej dziecko za nadopiekuńczość?
Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Piotrkowie Trybunalskim po raz kolejny odroczył sprawę toczącą się z udziałem Anny Z* w celu pozbawienia jej praw rodzicielskich wobec jej 13-letniego syna Stanisława Z*. Czy po długiej walce o syna matka będzie mogła zostać ze swoim dzieckiem? Czy ten dramat rodzinny wreszcie będzie miał swój koniec? Na odpowiedzi na te pytania czekamy już od grudnia ubiegłego roku. Wtedy w piotrkowskim sądzie miała miejsce ostatnia sprawa w procesie o odebranie praw rodzicielskich matce i umieszczenie jej 13 - letniego syna w rodzinie zastępczej

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat