Artykuły do tagu: rocznicaodzyskanianiepodległości

W ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi będzie świętował także w Piotrkowie. Z tej okazji otwarta zostanie plenerowa ekspozycja "Ojcowie Niepodległości" przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. To jednak nie wszystko. Piotrkowianie będą mogli wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Akademii Niepodległości".
Piotrkowianie świętują 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano konkurs artystyczno-historyczny "Sceny z niepodległej", który adresowany był do uczniów klas IV-VII.
Patriotyczny występ zainicjował wyjątkowy jubileusz
To był pierwszy tak duży piotrkowski akcent, dotyczący 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W niedzielę w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści przede wszystkim śpiewali pieśni patriotyczne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat