Artykuły do tagu: rocznica

Odznaczenia państwowe dla piotrkowskich archiwistów
W 100. rocznicę podpisania przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego „Dekretu o organizacji archiwów państwowych i opiece nad archiwaliami”, a zarazem 100-lecia działalności Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali piotrkowscy archiwiści.
100. rocznica podpisania
W 2019 roku obchodzimy 100-lecie archiwów państwowych funkcjonujących w niepodległej Rzeczypospolitej, a zarazem 100-lecie funkcjonowania Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczcili rocznicę wyzwolenia Piotrkowa
Działacze lewicowi złożyli kwiaty przed pomnikiem „Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945" oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ulicy Rakowskiej. W ten sposób uczcili 74. rocznicę wyzwolenia Piotrkowa Trybunalskiego spod okupacji hitlerowskiej, która przypada w piątek, 18. stycznia.
W Gomulinie mówili o prawach kobiet
Sejm RP ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie postanowiła uczcić 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych i oddać hołd pierwszym parlamentarzystkom, a zarazem podsumować obchody stulecia niepodległości Polski.
Ławka niepodległości stanęła przy wieży ciśnień
Piotrków Trybunalski ma już multimedialną ławkę niepodległości. Została ustawiona w minioną sobotę przy wieży ciśnień.
Marsz Stu Świateł w Piotrkowie
W całym kraju nadal trwają uroczystości i wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. We wtorek odbył się Piotrkowski Marsz Stu Świateł.
Dziś Piotrkowski Marsz Stu Świateł!
Piotrkowski Marsz Stu Świateł to kolejne wydarzenie będące częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do udziału organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Piotrkowa i regionu.
1918 metrów na stulecie niepodległości
Bieg upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w piątek na boisku sportowym piotrkowskiej Filii UJK.
Piotrkowianie uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości
Uroczyste obchody stulecia wolnej Polski odbyły się w niedzielne popołudnie w Piotrkowie. Wzięli w nich udział samorządowcy, żołnierze, kombatanci, parlamentarzyści oraz mieszkańcy miasta.
Uczniowie i nauczyciele z ZSP 1 wspólnie zaśpiewali hymn
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat