Artykuły do tagu: rocznica

Obraz BITWA POD GRUNWALDEM Tadeusza Popiela i Zygmunta Rozwadowskiego można będzie obejrzeć już dziś w Radomsku.
Uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele ojców Bernardynów zakończono wczoraj piotrkowskie obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, która w tym roku miała podwójny charakter.
Na obchody bitwy pod Grunwaldem zaprosił rycerz
Zbliża się sześćsetna rocznica bitwy pod Grunwaldem, która będzie również hucznie obchodzona w naszym województwie.
Dzisiaj na uroczystości 70. rocznicy zbrodni sowieckiej udali się do Warszawy przedstawiciele Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej.
Katyń – to olbrzymia strata dla narodu
70 lat temu w Katyniu zamordowano tysiące polskich oficerów. Wśród ofiar było również wielu piotrkowian.
Nasz portal ma już dwa lata
Portal ePiotrkow.pl obchodzi dziś swoje drugie urodziny.
Piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
Łowicz i Łódź to jedyne miasta województwa łódzkiego, w których przebywał zmarły pięć lat temu Jan Paweł II.
Piotrków: „Tydzień Trybunalski” ma już 13 lat
Ukazuje się w każdy czwartek od 1997 roku. Ma grono wiernych i stałych czytelników, którzy wspólnie z wydawcą, redaktorem naczelnym i dziennikarzami 6. marca obchodzili 13 rocznicę powstania.
Kolejną (28) rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce obchodzono w wielu miastach kraju, w tym również w Piotrkowie. Była msza św. za ojczyznę oraz spotkanie historyczne zorganizowane przez piotrkowską „Solidarność”. Specjalnym gościem był poseł Antoni Macierewicz (PiS).
Piotrkowskie „Społem” obchodzi jubileusz 90-lecia. Swego czasu spółdzielnia była odpowiedzialna za niemalże całe zaopatrzenie piotrkowian w żywność. Najwięcej członków, ponad 7 tysięcy, piotrkowskie „Społem” liczyło pod koniec lat 80...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat