Artykuły do tagu: rocznica

Stan Wojenny na zawsze zmienił życie wielu Polaków. W 30 rocznicę jego wybuchu należy oddać hołd tym, którzy walczyli wówczas o wolność.
700 lat Majkowa. Mieszkańcy wsi świętują
Majków to jedna z najstarszych wsi w regionie i właśnie dziś obchodzi 700-lecie istnienia.
To jedna z najstarszych wsi w naszym regionie. W niedzielę 12 czerwca Majków będzie świętować 700-lecie.
10 czerwca rusza impreza, która ma na celu uczczenie 794 rocznicy nadania praw miejskich Piotrkowowi.
Maszerowali dla rotmistrza Pileckiego
Zbieranie podpisów w ramach akcji „Milion dla Rotmistrza”, prezentacja sekcji ułanów, biografia Witolda Pileckiego to niektóre wydarzenia towarzyszące Marszowi Rotmistrza Pileckiego, który odbył się wczoraj (piątek) w Piotrkowie.
500-lecie obchodzić będzie Spała (niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego). To znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski międzywojennej.
Był jednym z największych polskich bohaterów. Walczył o niepodległość naszego kraju. Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dał się zamknąć w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Tam stworzył ruch oporu.
MOK: Uczcili 220 lat Konstytucji 3 Maja
Historia placu Pofranciszkańskiego oraz występ chórów Mały Gospel i Metanoia JP2 – we wtorkowy wieczór w sali widowiskowej MOK liczna grupa piotrkowian uczciła 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Piotrków: 220 lat po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja
W Piotrkowie rozpoczęły się uroczyste obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
10 kwietnia w Sulejowie w Kościele pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego odbyły się uroczystości poświęcone 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat