Artykuły do tagu: remonty

300 tysięcy na piotrkowskie kościoły
Prezydent Piotrkowa podzielił środki z budżetu miasta przeznaczone na wsparcie finansowe dla kościołów, konkretnie na ochronę i konserwację zabytków. Najwięcej otrzyma piotrkowska Fara.
Remont na Śląskiej i gdzie jeszcze?
Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwalają na przeprowadzanie pozimowych napraw dróg i chodników. Drogowcy pojawili się w kilku miejscach w Piotrkowie.
Jak zmieniają się nasze cmentarze?
W ostatnim czasie na piotrkowskich cmentarzach sporo się zmieniło. Pojawiły się między innymi nowe nawierzchnie alejek oraz kosze na śmieci.
Wakacje już na półmetku, ale w placówkach oświatowych na terenie gminy Gorzkowice praca wre. Szkoły i przedszkole, w których przeprowadzane są prace remontowe muszą być przygotowane na nadejście nowego roku szkolnego.
Szkoła przy ul. Stronczyńskiego najładniej odnowionym budynkiem
Budynek szkoły i przedszkola sióstr Dominikanek w Piotrkowie (Dominikańskie Centrum Edukacyjne przy ul. Stronczyńskiego 1) wygrał konkurs na najlepiej odrestaurowaną elewację w 2014 roku. To już siódma edycja konkursu organizowanego przez piotrkowski magistrat.

fot. Magda Waga
Piotrkowski TBS chciałby w tym roku wyremontować elewację kolejnej kamienicy. Tym razem chodzi o budynek przy ulicy Jerozolimskiej.
10.12.2014 09:52
Trwają remonty kamienic
Kilka kamienic na terenie miasta zmienia swoje oblicze. - Wszystkie te budynku na pewno staną się ozdobą dla naszego miasta – mówi Elżbieta Sapińska, prezes TBS w Piotrkowie.
Komu przeszkadzają remonty?
Jeśli przeprowadza się remonty czy modernizacje ulic, często słychać głosy niezadowolonych. A to mieszkańców, a to przedsiębiorców, a to kierowców.
Remont Rolniczej i Spacerowej za ponad 10 mln! Skąd pieniądze?
3,8 mln zł pożyczki zaciągnie miasto w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na remont ulicy Rolniczej i Spacerowej w Piotrkowie. Fundusz dorzuci na budowę kanalizacji deszczowej, a wartość całego zadania to bagatela ponad 10 mln. Póki co Piotrków nie może liczyć na udział środków zewnętrznych w tej potężnej inwestycji.
Ulicę POW otwierają w poniedziałek
W poniedziałek, 1 września (około południa) kierowcy będą mogli przejechać zmodernizowaną ulicą Polskiej Organizacji Wojskowej w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat