Artykuły do tagu: remont

Sklepikobudki do wyburzenia
Małe, drewniane sklepiki stojące od kilkunastu lat przy Al. Armii Krajowej wkrótce znikną z mapy Piotrkowa. Władze miasta wypowiedziały przedsiębiorcom prowadzącym tam działalność handlowo-usługową umowę dzierżawy gruntu, na którym stoją drewniane budynki. Taki sam los czeka ponoć budki stojące naprzeciwko marketu "Kaufland" i te stojące przy "Merkurym".
Wielofunkcyjny budynek komunalny w Milejowie zmienia całkowicie swój wygląd. Z obskurnego gmachu powstanie przyjazny, nowoczesny obiekt, mający służyć mieszkańcom Milejowa. W latach ubiegłych wymieniono w nim okna i drzwi. Obecnie trwają prace termomodernizacyjne.
Wiosenne spacery w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego ostatnio nie są niestety tak atrakcyjne, jak życzyliby sobie tego odpoczywający tam mieszkańcy. Staw, który zlokalizowany jest w centrum parku, przechodzi pierwszy etap gruntownych porządków. Czuwa nad nimi Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Niestety, będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość jeszcze przez jakiś czas.
Trzy oddziały piotrkowskiego Szpitala Rejonowego: urologiczny, kardiologiczny, chirurgiczny, doczekają się modernizacji. Trwają obecnie przygotowania do wyłączenia tych oddziałów z użytku. Nastąpi to najprawdopodobniej w czerwcu.
Dopiero po długim weekendzie majowym drogowcy ruszą z kolejnym etapem prac, jakim jest położnie warstwy ścieralnej na odcinku krajowj dwunastki pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem.
Co dalej z remontem budynków u Panien Dominikanek?
Rozpoczęty w zeszłym roku remont stanął w miejscu. Wszystko przez opieszałość łódzkich urzędników. Okazuje się że w Urzędzie Marszałkowskim do tej pory nie ma kto podpisać umowy z księdzem na realizację projektu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat