Artykuły do tagu: remont

Ciężkie będzie życie kierowców podróżujących drogami województwa łódzkiego. Jak nie trafią na korki w samej Łodzi, to na objazd pod Bełchatowem, Sieradzem lub Wieluniem. Ale takich miejsc, gdzie częściej będą stać niż jechać, będzie zdecydowanie więcej. Przedstawiamy mapę rozbudowy oraz remontów dróg krajowych i wojewódzkich, które już są wykonywane lub wkrótce się rozpoczną.
SP 10: zabytek do remontu
Piece kaflowe i rozsypująca się elewacja - Szkoła Podstawowa nr 10 od lat straszy swoim wyglądem. Choć dyrekcja robi, co może, aby placówka funkcjonowała jak najlepiej, „Dziesiątka” coraz bardziej przypomina zabytek. - Sytuacja w Szkole Podstawowej nr 10 jest tragiczna, dramatyczna - powiedział podczas ostatniej sesji Rady Miasta wiceprezydent Andrzej Kacperek. Skoro sytuacja placówki jest tak zła, dlaczego władze miasta doprowadziły do takiej sytuacji?
Jedną z najważniejszych inwestycji drogowych jakie miasto zamierza zrealizować w tym roku jest remont ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Kostromskiej do Powstańców Warszawskich. Dlaczego nie dłuższy odcinek? Brak funduszy w miejskiej kasie.
Jest szansa, że jeszcze jesienią tego roku ruszy przebudowa ulicy Łódzkiej od Hutniczej do granic miasta. Planowana jest budowa m.in. ronda, kanalizacji deszczowej, a także ścieżki rowerowej. Czy tak się stanie zależy jednak w dużej mierze od tego czy miasto otrzyma dofinansowanie z zewnątrz.
Trwa termomodernizacja Komisariatu Policji w Sulejowie. Jak podkreśla burmistrz miasta i gminy Sulejów Stanisław Baryła, kilkudziesięcioletni budynek wymagał remontu i dlatego też władze gminy postanowiły pomóc finansowo policji.
Prawdopodobnie nie wcześniej jak w 2010 roku ruszą prace przy przebudowie skrzyżowania ulic: Śląska, Przedborska, Żeromskiego i Krakowskie Przedmieście, gdzie mają powstać dwa bliźniacze ronda.
W Piotrkowie powstanie kolejne rondo. Zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ulic: Wolborska, Wyzwolenia, Wierzejska i Rzemieślnicza. Na ukończeniu jest już projekt budowlano-wykonawczy, który ma być gotowy na początku 2009 roku.
Lodowate grzejniki przez ponad tydzień były codziennością uczniów podstawówki przy ul. Szmidta, do której wraz z pierwszym dzwonkiem weszli robotnicy. To za ich sprawą, czyli gruntownej modernizacji stołówki i szkolnej kuchni, w których wymontowano kaloryfery, temperatura w salach lekcyjnych spadła do 18 stopni.
Zabytkowy pałac ma szansę na remont
Jest szansa, że jeden z najcenniejszych zabytków w Piotrkowie będzie wyremontowany. Mowa o budynku Szkoły Muzycznej przy Pasażu Rudowskiego. Dofinansowanie do odnowienia elewacji budynku miałoby pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Niemal wszystkie remonty w placówkach edukacyjnych w Piotrkowie były przeprowadzane w okresie wakacyjnym. Nie dotyczy to jednak Szkoły Podstawowej Nr 11, gdzie prace rozpoczęły się równo z pierwszym dzwonkiem w szkole.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat