Artykuły do tagu: rehabilitacja

Niepełnosprawni będą mieć w Piotrkowie wyjątkową “Szansę”
Sala integracji sensorycznej, gabinety wczesnego wspomagania, hydroterapii i fizykoterapii, a nawet poradnia autystyczna czy sala do terapii biofeedback – z tego wszystkiego, a także z szeregu innych usług i udogodnień będa mogli już niedługo korzystać podopieczni Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego “Szansa”.
Ponad 15 milionów złotych na rehabilitację dla pacjentów zmagających się z nowotworem
Dokładnie 15 milionów 658 tysięcy 370 złotych wynosi pula przeznaczona przez członków zarządu województwa łódzkiego na program rehabilitacyjny dla pacjentów onkologicznych z terenu województwa łódzkiego. Co najmniej 2000 osób będzie mogło skorzystać z indywidualnej ścieżki rehabilitacyjnej, uwzględniającej pomoc lekarzy, rehabilitantów, dietetyków, fizjoterapeutów i psychologów. Przedstawiciele poszczególnych placówek, w których mógłby być realizowany ten program, będą mogli składać odpowiednie wnioski od 31 marca do 15 kwietnia. Podstawowe założenia programu przedstawiono w czwartek w siedzibie łódzkiego Muzeum Sztuki.
Powstaje nowa
Trwa budowa nowej siedziby Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego "Szansa" w Piotrkowie Trybunalskim. Budynek powstaje przy ul. Wolborskiej w okolicy szpitala i przychodni. Będzie kompleksowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Rehabilitacja na świeżym powietrzu. Zielony Park przy szpitalu już otwarty
Rowerki, dźwignie, równoważnie, nawet trampolina – w sumie 26 urządzeń wchodzi w skład Szpitalnego Zielonego Parku Rehabilitacyjnego, który właśnie został uruchomiony przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie.
„Będziemy mieli działkę pod budowę ośrodka”
- Wreszcie się udało. Działka przy ulicy Wolborskiej 86 – w sąsiedztwie szpitala i przychodni to bardzo dobra lokalizacja - przyznała na antenie Strefy FM Hanna Gural, dyrektor piotrkowskiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”.
Szansa dla Szansy na nowy lokal
- Naszym marzeniem jest, by znaleźć się w nowym, własnym budynku – tak podczas urodzinowej gali 20-lecia istnienia Szansy mówiła Hanna Gural, dyrektor piotrkowskiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego. Dziś wiemy już, że zamierzenia te są coraz bliższe realizacji.
Od dzisiaj ruszają zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu. Budynek MOK został już wyremontowany.
Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001 otrzymało piotrkowskie Centrum Rehabilitacyjno - Edukacyjne "Szansa", opiekujące się dziećmi niepełnosprawnymi. Takie wyróżnienie oznacza, że placówka świadczy usługi na najwyższym poziomie.
Zaświeciło “Słoneczko” dla niepełnosprawnych dzieci
Indywidualne programy terapeutyczne, zajęcia rehabilitacyjne i logopedyczne, opieka pedagogów specjalnych, nauka podstawowych czynności oraz fajna, mądra zabawa - to tylko kilka zalet funkcjonującego od niedawna Niepublicznego Specjalnego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych “Słoneczko”, które mieści się w Centrum Edukacyjno- Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie. Jego jedyną wadą jest... szybkie zapełnienie się wolnych miejsc.
Decyzją prezesa Zarządu PFRON, Piotrków Trybunalski otrzymał 1 mln 340 tys. 764 zł na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. Przyznana na rok 2011 kwota jest mniejsza o ponad 235 tys. w stosunku do wykonania zadań z roku ubiegłego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat