Artykuły do tagu: regaty

Płynęli po błękitną wstęgę
Załogi 21 jachtów wzięły udział w turystycznych regatach kończących sezon na Zalewie Sulejowskim. Rywalizacja toczyła się „O błękitną wstęgę” i Puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, ale głównym celem regat była integracja i dobra zabawa.
Towarzyskie regaty na Zalewie Sulejowskim
W sobotę, 7 lipca, na Zalewie Sulejowskim odbyły się regaty towarzyskie zorganizowane przez Klub Żeglarski Ziemi Piotrkowskiej „SZOT”. W imprezie wzięły udział trzydzieści trzy jachty. Najlepszą okazała się załoga jachtu „Maxus 24”.
Maciej Nytko: zawsze chcieliśmy zamieszać w takiej imprezie
Pisaliśmy już o piotrkowianinie Macieju Nytko, który wziął udział w ostatniej edycji słynnych Regat Sydney-Hobart. Wraz z ekipą z klubu Ocean Challenge Yacht Club płynął na jachcie "Weddell". Ostatecznie polska załoga zajęła 36. miejsce (na 103 łodzie). Polacy dotarli do mety w ciągu 2 dni, a dokładnie 23 godzin i 54 minut - to najlepszy wynik w historii startów naszych jachtów w tej imprezie. Maciej Nytko opowiedział nam o tej niezwykłej, morskiej przygodzie.
Piotrkowianin ukończył regaty Sydney-Hobart (Aktualizacja)
Ostatecznie 36 miejsce (na 103 łodzie) zajęła polska załoga w regatach Sydney - Hobart, jakie odbywały się w dalekiej Australii. Jednym z członków ekipy był piotrkowianin Maciej Nytko. Polacy dotarli do mety w ciągu 2 dni, 23 godzin i 54 minut - to najlepszy wynik w historii startów naszych jachtów.
Piotrkowianin startuje w słynnych regatach
Maciej Nytko, prawdopodobnie jako pierwszy piotrkowianin, wystartuje w słynnych regatach Rolex Sydney Hobart.
Weekendowe regaty na Zalewie Sulejowskim
W najbliższy weekend (24/25 września) w Zarzęcinie nad Zalewem Sulejowskim odbędą się regaty zorganizowane przez Łódzki Klub Żeglarski Opty. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 wyścigiem dzieci na Optymistach (20 jachtów).
Piotrkowianie najlepsi na karaibskich regatach
Maciej Nytko oraz Andrzej Bartosik to dwaj piotrkowianie, którzy brali udział w 36. edycji St. Maarten Heineken Regatta. Ich team Ocean Challenge Yacht Club wygrał na najstarszych regatach organizowanych na Karaibach.
III Regaty Żeglarskie Nauczycieli i Pracowników Oświaty odbyły się kilka dni temu na Zalewie Sulejowskim.
Żeglowali po puchar burmistrza
18 jachtów wystartowało w III Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich o Puchar Burmistrza Wolborza. Impreza odbyła się 23 sierpnia na terenie Portu Jachtowego „Latający Holender” w Bronisławowie.
W sobotę regaty w Bronisławowie
Burmistrz Wolborza i Łódzki Klub Regatowy „Latający Holender” zapraszają na III Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrz Wolborza. Już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia. Szczegóły na plakacie!

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat