Artykuły do tagu: recykling

Przełom w polskim recyklingu
Firmy Tetra Pak i Stora Enso poinformowały dziś o znaczącej inwestycji na polskim rynku. Zainwestują łącznie 29,1 miliona EUR w kompletne rozwiązanie, które potroi możliwości recyklingu kartonów po płynnej żywności w kraju z 25000 do 75000 ton.
Wielkopolskie Centrum Recyklingu inwestuje 100 milionów zł
28 maja 2021 roku na długo zapisze się w historii ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu. „Tego dnia podpisaliśmy bardzo ważną umowę na dofinansowanie rozbudowy naszej instalacji. Skala inwestycji jest ogromna, bo wynosi blisko 100 mln zł” - informuje Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR. Poza dofinansowaniem, Fundusz zatwierdził także przyznanie pożyczki na rozbudowę jarocińskiego zakładu. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze nowatorskie działania spółki w 60 % wartości inwestycji.
Koniec z darmowymi torebkami jednorazowymi
Od 1 stycznia 2018 roku nie możemy już liczyć na otrzymanie w sklepie plastikowej torby do zapakowania zakupów. Za większość reklamówek właściciel sklepu będzie musiał zapłacić od 0,20 zł do maksymalnie 1 zł, do czego doliczyć należy także wartość VAT. W sklepach, gdzie foliówki były już płatne, będzie można spodziewać się podwyższenia cen. Z opłaty wyłączone zostały lekkie torby z tworzywa sztucznego, których grubość nie przekracza 50 mikrometrów. Z Nowym Rokiem wprowadzona została opłata recyklingowa dotykająca przedsiębiorców, ale także i klientów.
500zł mniej przy rejestracji samochodów sprowadzonych z zagranicy
Od 1 stycznia za samochód sprowadzony z zagranicy zapłacimy 500zł mniej. Od nowego roku zostanie zniesiona opłata recyklingowa.
Nagrodzeni za ekozabawki z odpadów


W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Witowie rozstrzygnięto powiatowy konkurs plastyczno-ekologiczny “Śmieciaki cudaki - zabawki z recyklingu”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat