Artykuły do tagu: ratownictwo

Piotrkowska młodzież nie boi się udzielać pierwszej pomocy
Jak pomóc osobie ugodzonej nożem? Jak używać defibrylatora? Czym są Ostre Zespoły Wieńcowe? Odpowiedzi między innymi na te pytania musieli znać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w III edycji konkursu "I ty możesz zostać ratownikiem".
O ratownikach TOPR i bezpieczeństwie w górach
Kim są Rycerze Błękitnego Krzyża? Czy należy się bać chodzić w góry czy raczej bać się gór? Jakich błędów nie popełniać, wędrując po tatrzańskich szlakach? O tym i wielu innych aspektach związanych z Tatrzańskich Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym opowiadała na spotkaniu z piotrkowską publicznością Beata Sabała-Zielińska, autorka książki „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”.
Ćwiczenia formacji obrony cywilnej
Członkowie formacji obrony cywilnej testowali w piątek swoją sprawność. To wszystko za sprawą zawodów poświęconych ratownictwu wodnemu, które odbyły się w Barkowicach Mokrych. Uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód, składający się z 7 zadań specjalnych. O zwycięstwie decydował czas.
Zimowe ćwiczenia strażaków
W poniedziałek strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli ćwiczenia dotyczące udzielania pomocy osobom, które znalazły się w wodzie wskutek zarwania się pod nimi lodu.
Strażacy ćwiczyli na Słoneczku
Strażacy ćwiczyli przeprowadzanie akcji ratunkowej na zamarzniętych akwenach. Udział brały w niej powiatowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowa Straż Pożarna z Piotrkowa.
Kolejny atak na karetkę pogotowia
Ratownicy medyczni znów stali się celem ataku!
Pojechali ratować, zostali napadnięci
Kiedy ratownicy medyczni próbowali pomóc choremu, awanturnicy skopali karetkę.
Piotrków: (Od) Zawsze w pogotowiu
Nieprzespane noce, intensywne dni, bardzo trudne chwile i często święta spędzone w pracy. Mimo to zawsze pierwsi, gotowi do pomocy i ratowania innych.
Pocięli samochód, wyciągnęli ranną
Żeby wyciągnąć ranną kobietę, trzeba było rozciąć auto.
Rywalizowali w wojewódzkim finale konkursu
W Szkole Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego odbył się X Finał Wojewódzkiego Konkursu w zakresie spraw obronnych, bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa medycznego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat