Artykuły do tagu: radni

Projekt uchwały w sprawie obniżenia dodatku do pensji dla prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka wpłynął do biura rady miasta. Projekt zakłada obniżenie 40-to procentowego dodatku pensji podstawowej do wysokości .... 5%. pensji zasadniczej.
Piotrków: Policja posprząta lasy?
Czy jest sposób na to, by zahamować zanieczyszczanie miasta? Zdaje się, że „znalazła” go radna Jadwiga Wójcik z Piotrkowa. Radna proponuje, by piotrkowska policja włączyła się w rozwiązanie problemu. Podczas ostatniej sesji radna Wójcik zaproponowała, by funkcjonariusze zbierali odciski palców z butelek PET porzuconych na terenie naszego miasta.
Piotrków: Prawica Razem zwiera szeregi?
Z funkcji przewodniczącego Klubu Prawica Razem piotrkowskiej Rady Miasta zrezygnował Rafał Czajka. Pałeczki po nim nie chciał przejąć kolejny radny PR Paweł Machera. Czy w Prawicy Razem zaczęło coś zgrzytać? Nic podobnego, mówią członkowie stowarzyszenia.
W klubie radnych Prawicy Razem zwykłe roszady, czy też początek walki o miejsca na listach wyborczych?
Rafał Czajka - wiceprzewodniczący Rady Miasta nie jest już szefem Klubu Radnych Prawicy Razem.
Diety radnych bez zmian. Wraca bilet socjalny
Nie będzie obniżenia diet piotrkowskich radnych. Zostanie utworzona spółka wodno-kanalizacyjna. Po krótkiej przerwie wracają bilety socjalne. Udzielono absolutorium prezydentowi miasta. Takie decyzje zapadły podczas 36 sesji Rady Miasta Piotrkowa.
Zmniejszenie diet radnych około 25-30 procent dotychczasowej wysokości zakłada projekt uchwały, która będzie przedmiotem głosowania na najbliższej sesji Rady Miasta. Zdaniem Andrzeja Czapli przyjęcie tej uchwały pozwoli oszczędzić do końca kadencji ponad 200 tysięcy złotych.
Piotrków: Bez specjalistów nie ma poradni
Dwie poradnie: neurochirurgiczna i chirurgii naczyniowej zniknęły z mapy miasta. Specjalistów mieszkańcy muszą szukać w Łodzi lub Zgierzu. Kilka przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i poradnia medycyny pracy albo zmieniły lokalizację, albo ich zadania przejęły niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Szpital wojewódzki w Piotrkowie nie ma już też własnej pracowni sekcji zwłok i punktu zaopatrzenia ortopedycznego.
Radni grają na zwłokę. Mieli rozpatrzyć projekt obniżenia własnych diet, wniesiony do porządku obrad na ostatniej sesji zgodnie z zapowiedzią przez przewodniczącego rady na wniosek grupy radnych PO, ale ostatecznie został on zdjęty. Jak argumentowano, o cięciach nie dyskutowano jeszcze w komisjach problemowych. Sprawa ma więc szansę trafić pod obrady nie szybciej niż za miesiąc. Czas płynie, a wraz z nim topnieje kwota 200 tys. zł, jaką miały przynieść obniżki diet.
13.03.2009 09:16
Radni odchudzą diety?
Jeśli piotrkowscy radni podniosą ręce za, postąpią wbrew partykularnym interesom, ale w kasie miasta zaoszczędzą do końca obecnej kadencji około 200 tys. zł. Biuro rady miasta przygotowało już projekt uchwały w sprawie obniżenia diet radnych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat