Artykuły do tagu: psy

Najczęściej zadawane pytania o psychotesty na wózki widłowe
Pytania o psychotesty na wózki widłowe padają bardzo często. Budzą one wiele pytań, wątpliwości i niejasności. Czy każdy operator wózka widłowego musi przejść badania psychotechniczne? Nie istnieje taki obowiązek prawny, jednak ze względu na specyficzne warunki pracy, pracownik powinien wykonać badania psychologiczne, podobnie jak badania profilaktyczne.
Przykre skutki Sylwestra. Psy czekają na właścicieli w schronisku
Osiem przestraszonych psów trafiło do piotrkowskiego schroniska po sylwestrowej nocy. Jedna zguba już została odebrana, pozostałe czekają na właścicieli.
Psy zaatakowały młodą sarnę
Strażnicy miejscy, patrolując ulicę Żwirki w Piotrkowie, gdzie często wyrzucane są nielegalnie śmieci, przy końcowym jej odcinku zauważyli leżącą w trawie młodą sarnę i uciekające psy. Na ciele zwierzęcia widoczne były rozległe rany.
Łódzkie promuje zdrowie psychiczne
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzili pacjenci Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Tegoroczne obchody kładły nacisk na promocję zdrowia psychicznego w miejscu pracy oraz zjawisko wypalenia zawodowego. Patronat nad obchodami objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.
Czipowanie psów i kotów obowiązkowe?
To rozwiązanie, które proponuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W resorcie zakończyły się prace nad aktem prawnym, mającym na celu ograniczenie porzucania zwierząt i ograniczenie liczby bezpańskich czworonogów.
Nie trzymaj psa na łańcuchu!
Pracownicy piotrkowskiego Schroniska dla zwierząt po raz kolejny zorganizowali w sobotę akcję pod hasłem "Zerwijmy łańcuchy". Każdy, kto chciał wyrazić solidarność ze zwierzakami i przykuć się symbolicznym łańcuchem do budy, mógł to zrobić w parku im. św. Jana Pawła II.
Becikowe dla psów. Tak Wolbórz zachęca do adopcji
Idzie zima. Pomóżmy naszym czworonogim przyjaciołom. Każdy, kto adoptuje psa ze schroniska otrzyma 1000 zł.
 W Piotrkowie czipujemy do grudnia
Do grudnia w Piotrkowie prowadzona będzie akcja bezpłatnego znakowania psów. Dotyczy ona właścicieli psów z terenu miasta.
Rekordowo mało psów i kotów w schronisku
170 psów i 70 kotów. Tylko! To rekord, bo bywało, że lokatorów w piotrkowskim schronisku dla zwierząt było nawet 400 – tak bywało w starej siedzibie przy ul. Glinianej.
Wystaw miskę z wodą dla czworonoga!
Letnie upały to okres podwyższonego ryzyka dla zwierząt, które szybko się odwadniają i zapadają na różnego rodzaju choroby. Warto zadbać o czworonożnych przyjaciół, zapewniając im stały dostęp do chłodnej wody. Wystawiajmy miski z wodą przy wejściach do sklepów czy punktów usługowych, a nawet przy prywatnych posesjach. Nas to nic nie kosztuje, a bezdomnym zwierzętom może uratować życie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat