Artykuły do tagu: przepisy

Motorówką będzie można pływać po Zalewie Sulejowskim. Zmieniło się prawo wodne. Od 2013 przestanie obowiązywać strefa ochrony ujęcia wody, która została wprowadzona, w momencie powstawania zbiornika, czyli w 1974 roku.
SM: Rowerem – tak! Ale zgodnie z przepisami
Sezon rowerowy rozpoczął się już na dobre. O czym powinni pamiętać rowerzyści, aby nie narażać siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo? O najważniejszych zasadach bezpieczeństwa przypomina piotrkowska Straż Miejska.
Pojazdy Straży Miejskiej zmieniają barwy
Nie granatowe - jak to jest obecnie w przypadku wozów, którymi poruszają się piotrkowscy funkcjonariusze, ale srebrne będą musiały być wszystkie nowe samochody, które trafią po 1 lipca do komend w całym kraju.
Piotrków: Dlaczego utrudniacie nam jazdę?
Rowerzyści w Piotrkowie narzekają. I chyba mają prawo, bo prawie przy każdym skrzyżowaniu muszą schodzić z roweru - zgodnie z prawem - gdy nie ma dla nich przejazdu. - To śmieszne, jaka tu przyjemność z jazdy? - pytają. Do tego jazda po mieście jest niebezpieczna, bo na większości istniejących przejazdów nie ma znaków ostrzegających kierowców o ścieżce rowerowej i tym samym pierwszeństwie dla rowerzystów - dodają.
Od momentu, gdy pogotowie ze względu na zmianę przepisów nie może wyjeżdżać do śmiertelnych przypadków brakuje dostatecznych regulacji prawnych kto i w jakim czasie ma stwierdzić zgon.
Uzbrojeni w fotoradar, cytryny i jabłka funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki w asyście dzieci łapali piratów drogowych. Akcja powstała z inicjatywy Rady Osiedla Armii Krajowej wspólnie z piotrkowskim WORD-em i uczniami SP nr 13. Łamiący przepisy ruchu drogowego, aby nie otrzymać mandatu musieli zjeść cytrynę.
Osiedla: Strefy ruchu są im niepotrzebne?
Od kilku miesięcy policja i Straż Miejska mogą karać kierowców mandatami także na osiedlach. I to na takich samych zasadach jak na drogach publicznych. Jest tylko jeden warunek – wjazd i wyjazd z osiedlowej uliczki musi być odpowiednio oznakowany – znakiem “Strefa ruchu”. Zarządcy piotrkowskich spółdzielni najpierw czekali na pojawienie się nowych przepisów. Teraz wahają się i zastanawiają, czy to wszystko ma sens?
Dom Dziecka w Sulejowie będzie zlikwidowany?
Rosnące koszty utrzymania, mniej dzieci przebywających w placówce oraz nowa ustawa o wspieraniu rodziny i opieki zastępczej, która przewiduje likwidację dużych instytucji opiekuńczo-wychowawczych na rzecz rodzinnych domów dziecka będą przyczyną likwidacji placówki w Sulejowie?
Od lipca, chcąc załatwić sprawę w urzędzie, nie musimy już posługiwać się zaświadczeniami. Wystarczą zwykłe oświadczenia.
Kierowcy! Na piotrkowskie drogi powraca fotoradar
Od początku roku fotoradar miejski, który jest w posiadaniu piotrkowskiej Straży Miejskiej był nieużywany. Nie pozwalała na to luka prawna. Na dniach sytuacja ulegnie zmianie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat