Artykuły do tagu: przepisy

Staniesz na „kopercie”, zapłacisz 800 zł
11 kwietnia weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Za zaparkowanie – bez uprawnień - na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej zapłacimy mandat karny w wysokości 800 zł.
Jazda motocyklem z prawem jazdy kat. B
W niedzielę w życie wchodzą nowe przepisy pozwalające na poruszanie się motocyklami do 125 cm sześciennych bez prawa jazdy kategorii A1.
„Przypominam: nie wolno przejeżdżać przez przejście dla pieszych”
W Piotrkowie coraz więcej osób przesiada się na rower. Komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej zaapelował na antenie Strefy FM, aby rowerzyści stosowali się do przepisów ruchu drogowego.
Chcesz przepisać dziecko do innej szkoły? - to niełatwe
Rodzice sześcioletniego chłopca, mieszkańca Piotrkowa, chcieli zapisać swojego syna do szkoły. Z pozoru normalna sytuacja, jednak opiekunowie postanowili, że ich pociecha będzie uczęszczać do szkoły innej niż ta, w rejonie której mieszka dziecko. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe.
Czy na Zalewie Sulejowskim pojawią się motorówki?
Od zeszłego roku nie obowiązuje już ochrona ujęcia wody, ale zalew to wciąż park krajobrazowy i obowiązują na nim przepisy związane z utworzeniem Sulejowskiego Parku Krajobrazowego zakazujące poruszania się m.in motorówkami. Czy jest szansa na zmianę przepisów?
Na gruncie klasy III domu nie postawisz
To nie jest dobra wiadomość dla tych, którzy wymarzyli sobie domek na wsi i być może w tym celu kupili sobie nawet działkę. Jeśli działka to grunt klasy I, II lub III, a dla tego miejsca nie opracowano miejscowego planu zagospodarowania, gmina nie wyda pozwolenia na budowę.
Młodzież bez karty motorowerowej
Aby jeździć motorowerem, nie wystarczy już sama karta motorowerowa. Należy przejść szkolenie i zdać egzamin państwowy. Zmiany w prawie jazdy, które weszły w życie w styczniu br., przewidziały bowiem nową kategorię: AM. – Zmiana ta na pewno przełoży się na lepsze kształcenie praktyczne – mówi Michał Franas z piotrkowskiego WORD-u.
Motorówką będzie można pływać po Zalewie Sulejowskim. Zmieniło się prawo wodne. Od 2013 przestanie obowiązywać strefa ochrony ujęcia wody, która została wprowadzona, w momencie powstawania zbiornika, czyli w 1974 roku.
SM: Rowerem – tak! Ale zgodnie z przepisami
Sezon rowerowy rozpoczął się już na dobre. O czym powinni pamiętać rowerzyści, aby nie narażać siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo? O najważniejszych zasadach bezpieczeństwa przypomina piotrkowska Straż Miejska.
Pojazdy Straży Miejskiej zmieniają barwy
Nie granatowe - jak to jest obecnie w przypadku wozów, którymi poruszają się piotrkowscy funkcjonariusze, ale srebrne będą musiały być wszystkie nowe samochody, które trafią po 1 lipca do komend w całym kraju.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat