Artykuły do tagu: przedszkole

Grześ poszedł do przedszkola
Grześ jest inteligentny, wrażliwy, nieśmiały, poziomem intelektualnym znacznie przewyższa rówieśników. Bywa impulsywny. Kiedy miał 3,5 roku zrobił pierwszy krok na drodze edukacji. Poszedł do przedszkola. Jednak po roku został z niego wyrzucony...
Opłatę za przedszkola uchwalono nielegalnie
To na pewno dobra informacja dla rodziców piotrkowskich przedszkolaków. Okazuje się, że opłata stała za przedszkola została uchwalona nielegalnie. Służby prawne wojewody łódzkiego uznały, że postanowienia zawarte w tej uchwale podjęte zostały z istotnym naruszeniem prawa.
Podwyżka za przedszkola zamieni się w obniżkę?
Czy opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu piotrkowski samorząd wyliczył niezgodnie z prawem? Jeśli potwierdzą się nieoficjalne na razie informacje, rodzice przedszkolaków w Piotrkowie mogą wkrótce płacić za pobyt dziecka w placówce nawet o ponad 100 zł mniej. Tak przynajmniej przekonuje Konrad Czyżyński (PO), wicekurator oświaty i radny miejski, który wątpliwościami co do legalności uchwały rady miasta (z 26 listopada 2008) wprowadzającej spore podwyżki w piotrkowskich przedszkolach, podzielił się ze służbami prawnymi wojewody.
Opłata za pobyt dziecka w piotrkowskich przedszkolach samorządowych, mimo nadziei wielu rodziców, nie zmniejszy się. Zaproponowaną przez radnych Lewicy obniżkę czesnego (z 15 na 13 procent najniższej krajowej) odrzucili podczas wczorajszej sesji radni Prawicy Razem i klubu RiG.
12.02.2009 09:09
Wszawica w Piotrkowie
„Z uwagi na występującą na terenie całego miasta wszawicę, proszę wszystkich rodziców o systematyczne kontrolowanie głów dzieci w celu zachowania odpowiedniej profilaktyki” – czytamy w informacji umieszczonej na drzwiach jednego z piotrkowskich przedszkoli. Wszy w szkołach i przedszkolach – problem, z którym zetknął się niemal każdy z nas. Dziś nadal jest to krępująca sprawa, do której wstyd się przyznać.
W dobie zbliżającego się kryzysu to kiepska wiadomość dla rodziców ponad tysiąca sześciuset piotrkowskich przedszkolaków. Wczoraj - jednogłośnie - piotrkowscy radni radykalnie podnieśli stałą opłatę za pobyt dziecka w gminnym przedszkolu. Radykalnie, bo z 12 do 15 proc. najniższego krajowego wynagrodzenia, które wzrośnie od stycznia. Wtedy też zacznie obowiązywać nowa opłata wynosząca 191 złotych.
Nie ma miejsc w piotrkowskich przedszkolach
Proces rekrutacji do przedszkoli samorządowych rozpoczął się 1 kwietnia br. i potrwa do końca miesiąca. Jego wyniki zostaną ogłoszone przez wywieszenie list w przedszkolach do 15 maja 2008 roku. Nie trzeba jednak czekać do przyszłego miesiąca, aby wiedzieć, że nie wszyscy rodzice będą zadowoleni. W piotrkowskich przedszkolach brakuje miejsc. Dzieci spoza miasta mają najmniejsze szanse na naukę w miejskiej placówce.
Przedszkole Samorządowe nr 16 od długiego już czasu planuje przeprowadzkę do nowego lokalu. Decyzja ta jednak jest ciągle odwlekana. Nad placówką wisi decyzja sanepidu o jej zamknięciu lub przeniesieniu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat