Artykuły do tagu: pracownia

W SP nr 8 otwarto nową pracownię chemiczno-fizyczną
Szkoła Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim zyskała nowoczesną pracownię. Najwięcej powodów do radości, mają uczniowie, którzy interesują się chemią oraz fizyką. Dzięki nowemu wyposażeniu, będzie można tam przeprowadzać ciekawe doświadczenia naukowe oraz organizować interesujące zajęcia. We wtorek (8 czerwca) dokonano oficjalnego otwarcia tego miejsca.
Komputery dla TPS od... ucznia
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie, czyli popularny "Tepees" z nową pracownią komputerową. Wygrał ją w turnieju Grarantanna Cup uczeń klasy 3ti2 - Piotr Szczepanik. W turnieju organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji zdobył też nagrody indywidualne.
Młodzież przedstawi pomysły na wieżę ciśnień
„Nasza nowa przestrzeń”, to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a dworcem PKS. Jest on skierowany do młodzieży, która musi odpowiedzieć na trzy pytania. Jedno z nich dotyczy piotrkowskiej wieży ciśnień.
Letnie ogródki w Rynku Trybunalskim mają wyglądać podobnie
Mimo doskonałej pogody, w Rynku Trybunalskim wciąż nie ma letnich ogródków gastronomicznych. Wszystko dlatego, że od zeszłego roku zaczął obowiązywać nowy plan zagospodarowania tego miejsca. Władze miasta podjęły bowiem decyzję m.in. o podobnym wyglądzie ogródków gastronomicznych. Ale nie tylko. Nowe zasady obowiązują także wystawców reklam i organizatorów imprez. Okazuje się, że właściciele lokali nie zdążyli się jeszcze przygotować do nowych przepisów.
Mieszkańcy bronią parku jak niepodległości. Debata w Pracowni Planowania Przestrzennego
Mieszkańcy z bloku przy ul. Energetyków w Piotrkowie nie chcą, by w sąsiedztwie parku Belzackiego powstał kilkunastometrowy blok mieszkalny. W środę w Pracowni Planowania Przestrzennego odbyła się dyskusja na temat zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. Zmiany mają prowadzić do tego, by na działkach przy parku mogła wyrosnąć zabudowa wielorodzinna. Mieszkańcy nie chcą się na to zgodzić.
Pracownia Orange oknem na świat
Programowaniem i automatyką zajmowały się dzieci w Pracowni Orange w Goleszach Dużych podczas zajęć w ramach ferii zimowych. Interesujące zajęcia były też doskonałą formą edukacji.
W ekopracowni w Krzyżanowie zaczęli od eksperymentów
Uroczyste przecięcie wstęgi, a później kilka eksperymentów. Kilka dni temu oficjalnie oddano do użytku ekopracownię w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie (gm. Wola Krzysztoporska).
Uczniowie z Krzyżanowa mają ekopracownię
Będą obserwować, badać, robić doświadczenia. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie w gm. Wola Krzysztoporska mogą się już cieszyć z nowej ekopracowni.
Multimedialną pracownię Fundacji Orange w Goleszach odwiedziła Anna Guzik
Aktorka Anna Guzik odwiedziła Pracownię Orange w Goleszach Dużych. Świetlica multimedialna powstała w Domu Ludowym w ubiegłym roku dzięki fundacji Orange i zaangażowaniu lokalnej społeczności. Goleszowska pracownia jest jedną z 77, jakie powstały w kraju, i czwartą w województwie łódzkim.
Galeria sztuki ODA ogłasza nabór do Otwartej Pracowni
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza osoby, które chcą odkrywać i rozwijać swoje pasje twórcze na polu sztuk plastycznych. W każdą środę w godzinach 14.00 – 18.00 ODA umożliwia korzystanie z pracowni i zasobów galerii przy ul. Dąbrowskiego 5.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat