Artykuły do tagu: praca

Praca za granicą – pytają o Niemcy i Holandię
Nawet kilkadziesiąt osób w miesiącu poszukuje w piotrkowskim pośredniaku pracy za granicą. Piotrkowianie najczęściej pracy szukają w Niderlandach lub w Niemczech.
Piotrków pozyska partnerów z Chin?
W piotrkowskim magistracie gościli we wtorek przedstawiciele chińskiej prowincji Hubei. Jak podkreślał prezydent miasta Xiaogan Teng Gang, jego rodacy chcieliby w naszym kraju więcej inwestować.
Piotrków. ABC Biznesu rozpoczęte
Jak założyć własną firmę, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie, jak rozliczać się z urzędem skarbowym - to tylko niektóre tematy, które będą poruszane podczas trzydniowego seminarium "ABC Biznesu", które rozpoczęło się we wtorek w piotrkowskim Starostwie Powiatowym.
Gimnazjaliści z Piotrkowa zaprzyjaźnią się z Węgrami?
Czy Gimnazjum numer 5 w Piotrkowie będzie miało partnerską szkołę na Węgrzech? Taką propozycję przedstawił honorowy konsul Węgier podczas swojego pobytu w naszym mieście. Tadeusz Kaczor zaproponował daleko idąca pomoc w znalezieniu odpowiedniej szkoły.
A może zostać spawaczem... Targi Pracy w „Budowlance”
W piątek w piotrkowskiej „Budowlance” zorganizowano Targi Pracy. Uczniowie mogą dowiedzieć się, jak i gdzie szukać pracy po ukończeniu szkoły.
Piwo z Piotrkowa jedzie do Chin
Do chińskiego Chengdu wyruszył transport kolejowy z polskimi produktami także z naszego regionu. Zacieśnia się współpraca gospodarcza województwa łódzkiego z Państwem Środka. Wśród eksporterów znalazł się także piotrkowski browar Sulimar.
Jedyne w Europie - Miasto Mody - miejsce, w którym funkcjonują tysiące firm produkujących odzież - Centrum Handlowe PTAK Fashion City w Rzgowie - oferuje zatrudnienie osobom, z odpowiednimi kwalifikacjami, ale także tym, którzy dotąd nie byli związani z branżą tekstylno-odzieżową.
Gmina Sulejów i powiat piotrkowski zawarły porozumienie
Porozumienie dotyczy przede wszystkim remontów dróg powiatowych.
Łódzkie ma umowę partnerską z prowincją Syczuan w Chinach. Porozumienie podpisali w stolicy regionu - mieście Chengdu - marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i gubernator prowincji Wei Hong. W ceremonii, oprócz przedstawicieli strony polskiej, uczestniczyło ponad 300 chińskich przedsiębiorców.
Chcesz znaleźć pracę poza domem! PUP dopłaci
Nawet 7,5 tysiąca złotych może otrzymać młody człowiek, który postanowi poszukać pracy poza domem. Wszystko w ramach tzw. bonu na zasiedlenie, który jako pomoc młodym proponuje Powiatowy Urząd Pracy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat