Artykuły do tagu: praca

Coraz więcej zatrudnionych cudzoziemców w województwie łódzkim
Przez półtora roku dwukrotnie wzrosła liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS w województwie łódzkim. Najwięcej jest Ukraińców.
9% bezrobocie w regionie łódzkim na koniec sierpnia
Według wstępnych danych (prognoza Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu 2016 roku w województwie łódzkim wyniosła 9%.
Ilu skazanych pracuje i zarabia?
W piotrkowskim więzieniu pracuje 320 osadzonych, z czego odpłatnie kilkudziesięciu. W oddziale w Goleszach pracują wszyscy zakwaterowani tam osadzeni. Liczba zatrudnionych skazanych odbywających karę w piotrkowskiej jednostce stale się zwiększa.
Jak pokazują dane Pracuj.pl obecnie najbardziej poszukiwani są specjaliści ds. handlu i sprzedaży, finansiści oraz eksperci IT. Najwięcej ofert dla tych specjalistów pochodziło z branż: handel i sprzedaż; bankowość, finanse, ubezpieczenia; IT oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie, ale upomniał się o nich także przemysł ciężki.
PUP wesprze dojrzałych przedsiębiorców
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim realizuje projekt "Dojrzały przedsiębiorca", który jest dofinansowany z funduszy europejskich.
1412 cudzoziemców, głównie z Ukrainy, uzyskało w ubiegłym roku zgodę na pracę w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. - W tym roku takich osób jest już 1284 - informuje Henryka Gawrońska, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Kto przyjedzie, kto zaśpiewa, kto zatańczy?
Barwne, kolorowe, różnorodne i roztańczone. Główną atrakcją III Festiwalu Miast Partnerskich (już w najbliższy weekend) będą zespoły z ośmiu współpracujących z Piotrkowem miast. Będzie co podziwiać.
III Festiwal Kultury Miast Partnerskich już w najbliższy weekend w Piotrkowie
III Festiwal Kultury Miast Partnerskich odbędzie się w Piotrkowie w ostatni weekend maja (28/29). Mieszkańcom miasta zaprezentuje się osiem zagranicznych zespołów.
12 osób na jedno miejsce w Areszcie
Aż 60 osób ubiegało się o zaledwie 5 wolnych etatów w piotrkowskim Areszcie Śledczym.
Dwa piotrkowskie szpitale połączą siły?
Czy szpital powiatowy i wojewódzki w Piotrkowie połącza swoje siły? Gdyby współpraca się powiodła, byłaby szansa na krótszy czas oczekiwania pacjentów na dostęp do usług medycznych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat