Artykuły do tagu: praca

Jak znaleźć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę? Niezbędna do tego jest nasza aktywność – nie tylko przygotowanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, ale też monitorowanie ofert na bieżąco. Narzędziem, które daje w tym zakresie ogromne możliwości jest internet.
Jak znaleźć pracę? Detale, które zwiększą Twoje szanse w rekrutacji
Poszukując pracy, zwykle musimy wziąć udział w procesie rekrutacji na dane stanowisko. Przejście wszystkich jej etapów pomyślnie zapewni nam zdobycie upatrzonej posady. Jak przygotować się do procesu rekrutacji i na co zwrócić szczególną uwagę przy poszczególnych jej etapach?
Coraz niższa stopa bezrobocia w Piotrkowie
W Piotrkowie Trybunalskim stopa bezrobocia plasuje się poniżej średniej krajowej oraz wojewódzkiej, wynosi około 5%. Obecnie zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy jest 3800 osób.
Promedica24 w Piotrkowie już otwarta!
W piątek otwarto w Piotrkowie oddział firmy Promedica24. To 47. placówka w kraju. Nowa siedziba instytucji mieści się przy ul. Narutowicza 94/96, lok. 5. Podczas spotkania każdy mógł dowiedzieć się, czym zajmują się osoby związane z marką, ale również jak stać się częścią tego projektu.
Zostań opiekunem w Niemczech
Szukasz zajęcia, które połączy pracę i podróże, a jednocześnie zapewni atrakcyjne wynagrodzenie? Promedica24, europejski lider usług opiekuńczych dla seniorów ma dla Ciebie ofertę. Firma szuka obecnie OPIEKUNÓW DO PRACY W NIEMCZECH. To idealna okazja dla osób, które chcą podreperować swój budżet i nie boją się wyzwań bez względu na wiek.
Pracodawcy cenią umiejętności twarde. Ale miękkie dadzą Ci pracę
Choć w ostatnim okresie najwięcej ofert pracy pojawia się na stanowisko programisty, to nie każdy kandydat specjalizujący się w tej dziedzinie może liczyć na zatrudnienie, gdyż oprócz kompetencji twardych, liczą się także kompetencje miękkie, a te, niezależnie od zawodu i rodzaju wykonywanych obowiązków, nie zawsze idą w parze z branżową wiedzą. Doradcy personalni przekonują, że o przyjęciu do pracy w 70% decydują umiejętności twarde, w pozostałych 30% kompetencje społeczne. Natomiast o utracie pracy rozstrzyga w 70% brak zdolności społecznych, w 30% zaś brak odpowiednich kwalifikacji merytorycznych. W dodatku wygląda na to, że tak określone proporcje mogą ulegać zmianie na korzyść kompetencji miękkich.
Piotrkowscy skazani będą pracować dla nowego kontrahenta
Kolejni więźniowie będą mogli pracować nie opuszczając aresztu. Piotrkowski Areszt Śledczy podpisał umowę z nowym zewnętrznym kontrahentem.
Pracodawcy, dbajcie o pracowników podczas upałów!
Główny inspektor pracy apeluje do pracodawców, by podczas upałów skracali czas pracy pracownikom, w szczególności tym, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin.
W Piotrkowie brakuje młodych do pracy
Pracodawcy w całym kraju mają problem ze znalezieniem młodych osób do pracy. Młodzi zazwyczaj szukają zatrudnienia w dużych miastach, a nierzadko rezygnują z zatrudnienia, bo... jest to nieopłacalne. Zainteresowania podjęciem pracy nie wykazują zwłaszcza młode matki, które pobierają chociażby 500+.
Piotrkowskie firmy prezentowały się na Urodzinach
W samo południe w samym centrum Piotrkowa rozpoczął się Meeting Gospodarczy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat