Artykuły do tagu: praca

Wielki boom na pracę za granicą kraju dawno już się skończył, a zaczęła się fala powrotów do kraju. Zderzenie z polską rzeczywistością, w większości przypadków, okazuje się bardzo bolesne. Ciężko jest bowiem znaleźć zatrudnienie, a i wymagania finansowe tych którzy wrócili do kraju są wysokie.
Młodzi coraz chętniej garną się do munduru, jaki by on nie był, a z ofertą wychodzi już nie tylko policja, od dawna na różne sposoby szukająca właściwych kandydatów, ale również Służba Więzienna, w tym i Areszt Śledczy w Piotrkowie oraz Wojsko Polskie i reprezentująca je Wojskowa Komenda Uzupełnień w Piotrkowie. Tam ostatnio o służbę zawodową dopytuje nawet 200 osób miesięcznie. Kłopoty kadrowe przeżywa tymczasem Straż Miejska w Piotrkowie, bo strażnicy zdobyte doświadczenie wolą wykorzystać w lepiej płatnych służbach i odchodzą. Najczęściej do policji.
Straż Miejska w Piotrkowie ogłosiła nabór na wolne stanowiska pracy. Na chętnych czekają trzy wakaty w służbie patrolowej. Ogłaszanie naboru w straży jest konieczne praktycznie raz do roku.
Mają szerokie horyzonty myślowe, są otwarci i wszechstronni. Pracują w pizzeriach, biurach kredytowych, czasem zostają ekonomistami. Posiadają łatwość przekwalifikowania się. Ta ostatnia cecha okazuje się najbardziej przydatna. Mowa o absolwentach kierunków humanistycznych. Ilu ich jest w Piotrkowie i jakie mają szanse na pracę w zawodzie?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat