Artykuły do tagu: praca

Połowa skarg zgłaszanych do Państwowej Inspekcji Pracy w Piotrkowie dotyczy niewypłacania pensji. Miesięcznie jest to nawet 20 spraw tego typu.
Redukcja trzynastu etatów w piotrkowskiej Komendzie Miejskiej Policji to jedno z pierwszych zadań nowego komendanta Gabriela Olejnika.
Ważna informacja dla wszystkich poszukujących pracy.
Aż 103 wnioski wpłynęły do piotrkowskiego Urzędu Pracy w ramach projektu "Dobry pomysł - duży sukces". 40 tys. złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej otrzymają autorzy 20 wniosków.
Do tej pory do piotrkowskiego Urzędu Pracy wpłynęło zaledwie 15 wniosków dotyczących projektu "Dobry pomysł - duży sukces".
Spośród trzech miast naszego regionu, to Piotrków obchodzić będzie najhuczniej dzień strażnika miejskiego i nagrodzi pracę funkcjonariuszy.
40 tysięcy złotych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej może otrzymać bezrobotna osoba, która weźmie udział w projekcie Powiatowego Urzędu Pracy i spełni odpowiednie wymagania. We wtorek ruszył kolejny projekt piotrkowskiego pośredniaka.
ZUS wypłaca coraz więcej zasiłków chorobowych. Jak się okazuje przyczyna jest prosta. Pracownikom bardziej opłaca się iść na zwolnienie niż na bezrobocie. Przez pierwsze półrocze Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał na zasiłki ponad 3 miliardy złotych. To o miliard więcej niż rok wcześniej.
Ponad 170 umów na dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczych podpisano w tym roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie. - To daje nam drugą pozycję w województwie łódzkim pod względem ilości podpisanych kontraktów - powiedziała Henryka Gawrońska, dyrektor PUP. Na rozpoczęcie działalności gospodarczej przedsiębiorca otrzymuje 18,5 tysiąca złotych.
Rośnie bezrobocie w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. Wprawdzie w statystykach nasz region na tle województwa łódzkiego jak i całego kraju wypada korzystnie, to jednak w ostatnim czasie jest coraz gorzej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat