Artykuły do tagu: praca

Piotrków: PZL ZSM zwolni 150 pracowników
Kolejny duży piotrkowski zakład wręczy wypowiedzenia swoim pracownikom. Około 150 pracowników zakładów PZL ZSM będzie musiało szukać nowej pracy. Wszystkiemu winien jest światowy kryzys gospodarczy.
Ordynator bełchatowskiego szpitala jest najlepiej zarabiającym pracownikiem służby zdrowia w naszym województwie. Z miesięczną wypłatą w wysokości 13550 zł zdeklasował nawet swojego dyrektora, który musi się zadowolić poborami w wysokości 10275 zł. Wiceliderem zestawienia został łódzki anestezjolog z pensją 12 tys. zł brutto, ale 4800 zł z tej kwoty "zawdzięcza" dyżurom.
Piotrków: Haering zwolnił 60 osób
W przeciągu ostatnich kilku miesięcy z piotrkowskiego oddziału firmy Haering Polska zwolniono 60 osób. Jak zapowiedział dyrektor Jacek Gałek - nie przewiduje się dalszych zwolnień.
Ponad 200 osób straci pracę w powiecie tomaszowskim. Zwolnienia zapowiada m.in. Szpital Rejonowy, Telekomunikacja Polska i PKS.
Fala zwolnień w regionie
Kryzys gospodarczy "zbiera żniwa" również w regionie piotrkowskim. W najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zwolnień grupowych. Zarząd Piomy Industry zapowiada, że wręczy wypowiedzenia 300 osobom. Grupowe zwolnienia będą również w Piomie S.A., a wiele wskazuje na to, że również w młodszej spółce Piomie Odlewnia. Z kolei w firmie Formaplan mającej zakłady na terenie powiatów: piotrkowskiego i tomaszowskiego pracę straci 117 osób.
Hasło "kryzys" - tak popularne ostatnio w mediach - działa na przedsiębiorców. Boją się tworzyć nowe miejsca pracy, boją się także inwestować.
- Niestety da się to zauważyć także w naszym regionie - przyznała Henryka Gawrońska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Kilkuset osadzonych w zakładach karnych woj. łódzkiego skorzysta z kursów zawodowych fundowanych przez Unię Europejską. Pierwsze kursy ukończyli już więźniowie z Piotrkowa i Garbalina koło Łęczycy. W miesięcznych szkoleniach mogą uczestniczyć skazani, którym do końca odsiadki zostało nie więcej niż dwa lata i którzy już zdobyli prawo do przedterminowego zwolnienia. To nie tylko sposób na więzienną nudę. Część przeszkolonych znajduje pracę jeszcze przed wyjściem na wolność.
Po raz pierwszy w tym roku wzrosło bezrobocie. Pod koniec listopada w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie zarejestrowało się kolejnych 120 osób, m.in. z piotrkowskiej fabryki mebli, Piomy oraz PKS-u. Pierwszy raz notuje się także bezrobotnych powracających z zagranicy.
Często bywa niebezpiecznie
„Wlepiają tylko mandaty i nic wielkiego więcej nie robią” – to powszechna opinia o funkcjonariuszach straży miejskiej. Usłyszałem ją od wielu ludzi. Można z tego typu wypowiedzi wnioskować, że są to służby zbędne, nikomu niepotrzebne. Postanowiłem to sprawdzić - pisze w swoim artykule Janusz Kaczmarek.
Zakończył się tegoroczny nabór do Straży Miejskiej w Piotrkowie. Spośród 13 kandydatów, którzy wzięli udział w ostatnim etapie naboru wybrano trzy osoby.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat