Artykuły do tagu: praca

Po długim okresie ciągłego wzrostu nadal spada bezrobocie w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim.
Razem w domu, razem w pracy
Mają wspólne domy, dzieci i rodziny. Wspólne obowiązki, zadania do wykonania i… tę samą pracę. O tym, jakie są pozytywne i negatywne strony uprawiania tego samego zawodu, opowiadają piotrkowskie małżeństwa: Magda i Bartek Gumulcowie, Kasia i Tomasz Balcerkowie oraz Gosia i Bartek Nowakowie*.
Centralny magazyn dystrybucji IKEA w Jarostach jest rozbudowywany. Otwarcie drugiej części centrum nastąpi za rok. Pierwsze palety jednak znajdą się w nim pod koniec bieżącego roku.
Dziś pracuje tu 350 osób, wkrótce zatrudnienie znajdzie kolejnych 30. Mowa o zakładzie PEPSICO FRITO LAY w Tomaszowie Mazowieckim.
Chętnych brak, trzeba zwalniać egzaminatorów
Liczba zdających egzamin na prawo jazdy kategorii B już zimą spadła o 35%. Piotrkowski WORD liczył na poprawę sytuacji wraz z nadejściem wiosny. Wzrost ilości chętnych okazał się jednak minimalny, co przesądziło o konieczności podjęcia drastycznych kroków kadrowych, czyli zwolnień egzaminatorów.
Piotrkowski Sąd Rejonowy czeka paraliż?
W ciągu ostatnich kilku lat w całym kraju z zawodu zrezygnowało kilkuset sędziów okręgowych i rejonowych. Trend ten widoczny jest również w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku ze stanowiskiem pożegnało się bowiem dwóch sędziów Wydziału Gospodarczego piotrkowskiego Sądu Rejonowego.
Trzy miliony złotych otrzyma już wkrótce Powiatowy Urząd Pracy z rezerwy Ministerstwa Pracy.
Spada bezrobocie w naszym regionie. Po niepokojącej tendencji wzrostowej na początku roku, tym razem liczba osób bez pracy jest mniejsza.
28 wystawców uczestniczy w XI Trybunalskich Targach Pracy, które dziś odbywają się w auli Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego w Piotrkowie.
Bitwa o handel w Piotrkowie
W Polsce jest 280 hipermarketów i 4200 supermarketów. Działają też 54 tysiące małych sklepów. Piotrków na tle innych miast naszego regionu (Tomaszów, Radomsko, Bełchatów, Opoczno) nieco się wyróżnia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat