Artykuły do tagu: powstaniestyczniowe

Oddali hołd powstańcom styczniowym
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Z okazji 155 rocznicy przedstawiciele władz Piotrkowa złożyli kwiaty pod pomnikiem powstańców znajdującym się na piotrkowskim cmentarzu.
Powstanie styczniowe w regionie piotrkowskim
Wielkimi krokami zbliża się finalizacja projektu upamiętnienia 150. rocznicy Powstania Styczniowego 1863 r. Z tej okazji już niebawem ukaże się publikacja naukowa odnosząca się do regionalnego wymiaru historii.
Upamiętnili rocznicę Powstania Styczniowego
Setki uczniów i mieszkańców Piotrkowa były dzisiaj świadkami historii. Na parkingu przy piotrkowskim muzeum odbyła się inscenizacja pn. „Wyjście powstańców w pole”.
W Tomaszowie upamiętnili Powstanie Styczniowe
22 stycznia br., dokładnie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, delegacja władz Tomaszowa Mazowieckiego na czele z prezydentem Rafałem Zagozdonem złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze przy Obelisku wzniesionym w „Hołdzie Uczestnikom Powstań Narodowych: Listopadowego 1830 roku i Styczniowego 1863 roku”.
Powstanie styczniowe w Piotrkowie
W tym roku mija 150 lat od wybuchu powstania styczniowego. W Piotrkowie ten niepodległościowy zryw, zwłaszcza jego upadek, zapisał się aresztowaniami, kasacją zakonu bernardynów, politycznym więzieniem zwanym cytadelą oraz krwawymi egzekucjami.
W środę 23 stycznia w kościele OO. Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się uroczystości upamiętniające 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat