Artykuły do tagu: powikłania

Naukowcy: zbliża się kolejna katastrofa, to syndrom
Naukowcy badający, co dzieje się z ludźmi po zakażeniu Covid-19, odkryli, że pewna liczba chorych "doświadcza czegoś gorszego - rozciągniętego w czasie, wyniszczającego syndromu znanego jako +długi Covid+" - informuje australijski portal News.com.
Psychiatra, prof. Dudek: COVID-19 wpływa również na psychikę
"Mgła covidowa", majaczenie, objawy otępienne, zmiany zachowania, zespół stresu pourazowego - to związane z działaniem mózgu problemy, z którym borykać się mogą osoby, które przeszły COVID-19 - mówi w rozmowie z PAP prezes elekt Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego prof. Dominika Dudek.
Pacjent
Do dziś odczuwam skutki choroby. Pozostała trauma – mówi PAP polski pacjent "zero" Mieczysław Opałka. Ten mieszkaniec Cybinki (woj. lubuskie) przed rokiem, jako pierwsza osoba w Polsce z diagnozą choroby spowodowanej koronawirusem, trafił do szpitala w Zielonej Górze.
Eksperci: należy stworzyć sieć poradni dla pacjentów pocovidowych
Należy stworzyć sieć poradni dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19. Zadbać o ich rehabilitację. Położyć nacisk na profilaktykę – to zagadnienia, na które zwrócili uwagę eksperci podczas dyskusji na XV Forum Organizacji Pacjentów, poświęconej zdrowiu Polaków po pandemii COVID-19.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat