Artykuły do tagu: powietrze

Z cyklu
Gmina Sulejów to kolejny samorząd, który dołączył do akcji informacyjnej poświęconej czystości powietrza.
Duży smog w Piotrkowie i Radomsku
O ponad 370% zostały przekroczone normy pyłu PM 10 w niedzielny poranek w Piotrkowie. Niewiele lepszy jest stan powietrza w Radomsku (404% o godz. 9). Główny Inspektorat Ochrony Środowiska określa indeks jakości powietrza jako bardzo zły i zaleca, by nie przebywać zbyt długo na zewnątrz.
Znów duży smog nad Piotrkowem
O ponad 230% zostały przekroczone normy pyłu PM 10 w piątkowy wieczór w Piotrkowie (332% o godz. 22). Obecnie sytuacja nieznacznie się poprawia, ale indeks jakości powietrza wciąż określany jest jako zły.
Szkodliwe substancje zawarte w powietrzu
W ostatnim czasie bardzo często poruszaną kwestią jest temat smogu, czyli skutku zanieczyszczonego powietrza. Normy jego stężenie zostały przekroczone w 2017 roku w Polsce nawet o 3000%. Najbardziej zanieczyszczonymi miastami w kraju są m.in. Żywiec, Pszczyna, Rybnik i Wodzisław Śląski. Nie tylko smog jest jednak pochodną zanieczyszczeń, istnieją inne skutki, które negatywnie wpływają na człowieka, zwierzęta i pozostałe elementy środowiska.
Awaria analizatora powietrza
Od piątku mieszkańcy miasta mogli mieć problem ze sprawdzeniem stanu jakości powietrza. Wraz z rozpoczęciem weekendu, nastąpiła bowiem awaria analizatora stacji pomiarowej znajdującej się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 13. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi zapowiada jak najszybsze usunięcie usterki.
Osuszacz powietrza – który wybrać?
Wilgoć to poważny problem, który, jeśli nie jest rozwiązany, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Będą nimi grzyby, pleśń, a także podwyższone koszty związane z ogrzewaniem, czy nieprzyjemny zapach. By poradzić sobie z wilgocią, wystarczy tak naprawdę zaopatrzyć się w osuszacz powietrza. Jednak nie jest to takie proste, biorąc pod uwagę to, ile tego typu urządzeń jest obecnie dostępnych w sprzedaży. Zanim więc dokonasz zakupu, musisz dokładnie wiedzieć, z czym jest problem i jak funkcjonuje osuszacz.
Władze miasta o jakości powietrza w Piotrkowie
Aż 9-krotnie przekroczone zostały w niedzielę normy zanieczyszczenia powietrza w Piotrkowie. Indeks PM10 (pył zawieszony) wynosił aż 464 mikrogramów na metr sześcienny, podczas gdy powinno być maksymalnie 50. Dzisiaj sytuacja ze smogiem jest o wiele lepsza, o 6.00 na stacji przy Krakowskim Przedmieściu stwierdzono 91 mikrogramów.
Opoczno bardziej zanieczyszczone niż Łódź
W pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych polskich miast znalazły się Opoczno i Tomaszów Mazowiecki.
12.01.2016 13:37
Tomaszów jak Kraków?
W związku z ostatnimi informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza w Tomaszowie, władze tego miasta planują zorganizowanie w najbliższym czasie konferencji naukowej poświęconej właśnie kwestii zanieczyszczeń środowiska.
Dadzą kasę na walkę ze smogiem
Poziom zanieczyszczenia powietrza w Piotrkowie jest jednym z najwyższych w naszym województwie. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zamierza dofinansowywać projekty, przeciwdziałające temu zjawisku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat