Artykuły do tagu: powiaty

Raport PGNiG: z tytułu działalności spółki do samorządów trafia 200 mln zł rocznie
PGNiG płaci podatki i opłaty lokalne, które trafiają do blisko 270 samorządów. Firma zasila budżety tych samorządów łączną kwotą średnio 200 mln zł rocznie – wynika z raportu spółki.
Toruński
Tysiące godzin zajęć pozalekcyjnych, które są wykorzystane na myślenie, programowanie, a jednocześnie są ciekawe - tak starosta toruński Marek Olszewski charakteryzuje projekt "EU-geniusz", który został laureatem konkursu "Innowacyjny Samorząd" organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP w kategorii powiatów.
Demografia spowoduje likwidację powiatów?
W ciągu najbliższych 50 lat liczba ludności w czterech z szesnastu województw spadnie poniżej miliona. Eksperci podkreślają, że może to oznaczać zmiany na mapie administracyjnej kraju. Najmniejsze województwa wyludnią się bowiem na tyle, że nie udźwigną dłużej swojej funkcji. Podobny los może czekać powiaty, o likwidacji których dyskutuje się od dawna.
Kraj, region. Powiaty do likwidacji?
Powraca temat likwidacji powiatów. Niedawno tę kwestię poruszył Janusz Palikot dając do zrozumienia, że poprze rząd jeśli ten zdecyduje się na zlikwidowanie ponad 300 jednostek samorządu terytorialnego. Tymczasem takiej ewentualności nie wykluczył minister administracji i cyfryzacji Michał Boni w rozmowie z jedną ze stacji radiowych.
W województwie łódzkim jest 21 powiatów ziemskich i 3 grodzkie: Łódź, Piotrków i Skierniewice. Powiat piotrkowski ma ponad 90 tysięcy mieszkańców.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat