Artykuły do tagu: porządki

Wiosenne porządki w Wolborzu
Trwa pozimowe sprzątanie Wolborza. Pomaga w tym specjalistyczny traktor z zamiatarką, który zakupiony został przez Urząd Miejski w grudniu ubiegłego roku. Miejscy pracownicy sprzątają nieczystości, jakie pozostały po zimie czy piasek zalegający na chodnikach i ulicach.
Uporządkowali Cmentarz Wojenny przy Partyzantów w Piotrkowie
Dobiegły końca prace porządkowe prowadzone na piotrkowskim Cmentarzu Wojennym przy ul. Partyzantów 1. Ich celem było oczyszczenie zbiorowych mogił żołnierzy z 1920 r. Z pól grobowych usunięte zostały zalegające jesienne liście i suche gałęzie oraz uporządkowano zieleń. Ponadto oczyszczono też alejki i wywieziono wygrabione liście i śmieci. Na uporządkowanych, w większości bezimiennych mogiłach, zapalone zostały znicze.
Bezrobotni porządkują Sulejów
10 osób przystąpiło do prac porządkowych, dzięki którym na terenie miasta i gminy będzie schludniej. W ramach prac społecznie użytecznych każda z osób przepracuje na rzecz samorządu 40 godzin.
Wiosenne porządki nad wodą
Brzegi Jeziora Bugaj i kąpieliska Słoneczko zostały już przygotowane do sezonu. Linia brzegowa została skoszona, a z dna wycięta została część sitowia. Całość zyskała na estetyce, dzięki czemu lustro wody jest teraz lepiej widoczne.
Wiosenne porządki okazją na zmianę życia na lepsze
Być może wiosna nie wygląda jeszcze tak, jak byśmy sobie tego życzyli – chimeryczna pogoda, nagie drzewa, kałuże i deszcz… To jednak tylko kwestia czasu. Już niebawem wszystko zmieni się na lepsze i widok za oknem będzie coraz to bardziej zachęcał nas do wyjścia na wiosenny spacer. Póki co jednak, zamiast spacerów i podjęcia aktywności fizycznej, warto pomyśleć o wiosennych… porządkach.
Najwyższy czas posprzątać Piotrków
Wiosna coraz bliżej, pora więc pomyśleć o porządkach – w domu, ogrodzie i… ulicach naszego miasta. O tym ostatnim pomyśleli strażnicy miejscy.
Będą porządkować zapomniane mogiły
Zapraszamy do udziału w cyklicznej akcji „Pamiętamy o tych zapomnianych”, realizowanej z inicjatywy uczniów IV LO im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, we współpracy z Jednostką Strzelecką 1031 Piotrków Trybunalski oraz Klubem Historycznym im. gen. S. Roweckiego „Grota”.
Na terenie gminy Rozprza trwają wiosenne remonty dróg. Drogowców można spotkać m.in. na drogach dojazdowych do pól, ale nie tylko.
Osadzeni z piotrkowskiego Aresztu sprzątali żydowski cmentarz
Skazani z piotrkowskiego Aresztu Śledczego porządkowali cmentarz żydowski. Jak informują władze jednostki, osadzeni wykazali się dużym zaangażowaniem w wykonywaną pracę.
Posadzą rajskie jabłonie i szmaragdowe tuje
Trwają nasadzenia nowych drzew i krzewów na terenie gminy Rozprza. Rajskie jabłonie, klony i lipy zostaną posadzone przy drogach gminnych. Tuje szmaragdowe ozdobią plac przy aptece w Rozprzy, teren przy boisku sportowym w Niechcicach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat