Artykuły do tagu: polityka

22.12.2014 05:51
Quo vadis, SLD?
Lewica traci tożsamość. Lewica umiera. Kto jej jeszcze potrzebuje, skoro Polacy podzielili się na zwolenników PO i PiS? Jaka przyszłość czeka Sojusz Lewicy Demokratycznej, również ten piotrkowski?
30.11.2014 15:17
Dlaczego tanieje paliwo?
Ceny paliwa ostatnio wyraźnie spadły. Jak się okazuje, polityka zagraniczna Unii Europejskiej ma ogromny wpływ na cenę baryłki ropy naftowej, a co za tym idzie, na to, ile kierowcy zapłacą za litr paliwa.
PiS przedstawiło „jedynki”
Piotrkowskie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoje „jedynki” na listach wyborczych do samorządu. Ale zaczęło od apelu do obecnie sprawującego władzę prezydenta: „Niech się pan nie bawi w kotka i myszkę z piłkarkami Piotrcovii”.
Radziszewska wicemarszałkiem Sejmu?
Czy posłanka ziemi piotrkowskiej zostanie wicemarszałkiem Sejmu? Tego dowiemy się prawdopodobnie w środę.
Transfer roku, czyli Dajcz opuścił Chojniaka
W poniedziałek (22 września) piotrkowskie Prawo i Sprawiedliwość podczas konferencji prasowej zaprezentowało kandydatów w wyborach samorządowych.
Kruszenie betonu, czy zwykły populizm?
Liczba kadencji w samorządach powinna być ograniczona - apelowali przedstawiciele Twojego Ruchu. Gdyby ich apele nie były wołaniami samotnego w puszczy, właśnie kończyłyby się rządy prezydentów Piotrkowa, Bełchatowa czy Tomaszowa Mazowieckiego.
12.09.2014 05:52
Kandydaci na kandydatów
W Piotrkowie czworo, w Tomaszowie na razie tylko jeden, ale na pewno na tym się nie skończy. Wyborcza karuzela dopiero ruszyła. Ale jakoś tak ospale.
Krzysztof Kurczyna kandydatem na prezydenta Piotrkowa
Krzysztof Kurczyna, znany niegdyś piotrkowianom jako twórca prywatnego transportu miejskiego (minibusy), został oficjalnie kandydatem na prezydenta Piotrkowa z ramienia Kongresu Nowej Prawicy. Podczas sobotniego spotkania przedstawił go Janusz Korwin-Mikke, lider ugrupowania.
Nowa świecka tradycja, czyli fetowanie otwarcia
Fetowanie zakończenia jakiegoś remontu czy modernizacji powoli staje się nową świecką, piotrkowską tradycją. Tak było w ostatni weekend na odnowionej ulicy POW.
Czy da się usprawiedliwić uderzenie „z liścia”?
Jeden polityk bije drugiego po twarzy. To koniec pewnej epoki, zdziczenie obyczajów - lamentują jedni. Nie, to nie jest bicie, tylko zwyczajny „liść”, zwany dawniej „policzkiem”, a poza tym to mu się należało - mówią drudzy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat