Artykuły do tagu: polityka

Piotrków: Wybory wygrała PO
Znamy już oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu. W Piotrkowie uprawnionych do głosowania było 63.664 wyborców. Głosów ważnych oddano 15.592, a frekwencja wyniosła 24,97% i jest wyższa od frekwencji krajowej, która wynosi obecnie 24,53%. W Piotrkowie wygrała Platforma Obywatelska, która zdobyła 6.917 głosów.
W łódzkim okręgu wyborczym prawo do głosowania w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego ma blisko 2,1 mln mieszkańców. Głosować mogą tylko ci, którzy ukończyli 18 lat, a ich nazwiska znajdują się w spisach uprawnionych do głosowania. W obwodach przy szpitalach mogą też dopisać się osoby, które w przeddzień głosowania trafiły do szpitala.
Jeśli miejski radny, a do tego kandydat do europarlamentu, chodzi po placu zabaw przed blokiem z dużym psem bez smyczy i kagańca, to znaczy, że prawo go nie dotyczy? - denerwuje się mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który na wykroczeniu - jak sądzi - przyłapał Karola Simę, radnego kandydującego do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawicy Rzeczypospolitej. Gdy jednak powiadomił straż miejską, ta zwlekała z przyjazdem i zanim się pojawiła, radny kandydat zdążył zapiąć psa na smycz. W efekcie mandatu nie było.
Platforma Obywatelska wygrała wczorajsze prawybory do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w Opocznie.
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła listę lokali wyborczych przystosowanych dla niepełnosprawnych. W Piotrkowie będzie sześć takich punktów.
Dziś mija 19 rocznica pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do samorządów lokalnych. 27 maja jest Dniem Samorządowca.
Stu kandydatów wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 6 (województwo łódzkie). Na listach znalazło się 21 kobiet i 79 mężczyzn. Najmłodszy kandydat ma 23 lata, najstarszy 73. Prezentujmy pełną listę kandydatów.
Nie tylko Radzie Miasta, ale i całej Radzie Powiatu w Piotrkowie przygląda się prokurator. Chodzi o sprawdzenie, czy radni nie zasiadają lub zasiadali w zarządach klubów sportowych prowadzących działalność gospodarczą.
Na pierwszych miejscach wyborczych list do Parlamentu Europejskiego nie ma nazwisk polityków z Piotrkowa. To zresztą żadna niespodzianka. W końcu partiom zależy na jak najlepszym wyniku. Samorządowcy raczej zajmują się przygotowywaniem taktyki przed przyszłorocznymi wyborami.
Wyrzucony z klubu PO radny wojewódzki Sławomir Miłek pojawił się wczoraj na sesji sejmiku województwa łódzkiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że radny nie jest tak sumienny wobec Prokuratury Rejonowej w Łasku. Śledczy od trzech miesięcy nie mogą postawić mu zarzutu jazdy po pijanemu, bo rodzina na przemian z pełnomocnikiem prawnym Miłka przedstawiają zwolnienia lekarskie, według których radny nie jest w stanie "uczestniczyć w czynnościach".
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat