Artykuły do tagu: pogoda

30.07.2021 09:46
Pogoda na weekend
Burze, upały, a może ochłodzenie? Jaka pogoda czeka nas w czasie nadchodzącego weekendu?
Czy piotrkowskie rzeki mogą zalać nasze miasto?
Synoptycy znów zapowiadają gwałtowne burze, a to oznacza możliwość zalania i zablokowania naszego miasta.
Ostatnio  stało się to w czwartek, 24 czerwca. W wyniku gwałtownych opadów deszczu ruch pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią miasta został sparaliżowany.
Synoptyk IMGW: poniedziałek burzowy; możliwy grad i wiatr do 80 km/h
W poniedziałek w kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze - powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. W czasie najsilniejszych z nich spaść może 40 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru wyniosą do 80 km/h. Spaść może także niewielki grad.
Czy czeka nas powrót upałów?
Ostatnie dni przyniosły odpoczynek od wysokich temperatur. Są jednak sygnały świadczące o tym, że sytuacja ulegnie zmianie. I to już niebawem.
16.07.2021 09:29
Jaka pogoda w weekend?
Ostatnie dni przyniosły nam groźną, dynamiczną pogodę, głównie za sprawą gwałtownych burz. Najsilniejsze w tym tygodniu mamy już za sobą, nie oznacza to jednak całkowitego spokoju.
15.07.2021 07:31
W Sulejowie padł rekord
34,3 C – to tegoroczny rekord najwyższej temperatury w Polsce. Padł w środę w Sulejowie. Do historycznego wyniku wszechczasów, 36,1 w Słubicach jeszcze trochę zabrakło.
Uważajcie na upały i gwałtowne zjawiska pogodowe!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2-stopnia przed upałami dla większej części kraju, a także najwyższego 3-stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa łódzkiego. Intensywne opady, połączone z porywistym wiatrem, a nawet trąbami powietrznymi mogą wystąpić od godziny 13:00 w środę do czwartkowego poranka.
Ostrzeżenie przed kolejnymi burzami
Na terenie województwa łódzkiego w poniedziałek, a także w nocy z 12 na 13.07 możliwe są kolejne burze oraz intensywne opady deszczu.
Pogoda na weekend. W piątek ryzyko trąby powietrznej
W piątek aura nie będzie nas rozpieszczała i oprócz upałów, możemy spodziewać się gwałtownych zjawisk pogodowych - nawet trąby powietrznej. W sobotę i niedzielę sytuacja pogoda na szczęście się już uspokoi.
Łódzkie: ponad 9,7 mln zł z dotacji rządowych na remonty przejść dla pieszych
W regionie łódzkim rozpoczął się tzw. nabór uzupełniający wniosków dotyczących dofinansowania bezpieczeństwa pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na remonty przejść dla pieszych będzie 9,7 mln zł - przekazał w środę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat